Jakie branże rekrutują do pracy za granicą?

0
1351
praca za granicą

Chociaż pandemia koronawirusa rzeczywiście wywołała niemały kryzys, patrząc na gospodarkę nie tylko Polski, ale i innych krajów w Unii Europejskiej, to nadal na rynku zatrudniania rządzi pracownik. Okazuje się, że liczne branże wciąż rekrutują i chętnie zatrudniają w swoich szeregach właśnie pracowników z naszego kraju. Nie ma w tym zresztą nic dziwnego, bo Polacy uznawani są za wyspecjalizowanych i rzetelnych pracowników.

Polacy za granicą – gdzie szukać pracy?

W dobie pandemii koronawirusa chyba najlepszą opcją jest skorzystanie z usług profesjonalnych agencji pośrednictwa pracy, które działają na rynku międzynarodowym. Dzięki temu minimalizuje się ryzyko otrzymania niekorzystnych warunków zatrudnienia, zresztą wszelkie formalności załatwia za potencjalnego pracownika właśnie agencja. To ona szuka posady, negocjuje warunki, załatwia transport i nierzadko zakwaterowanie. Trzeba przyznać, że z czasie pandemii koronawirusa, kiedy rzesza pracowników straciła zatrudnienie, a kolejne biznesy po prostu upadają, rynek zagraniczny stwarza kolejne możliwości generowania dochodów.

Praca za granicą – najpopularniejsze branże

Jeszcze do niedawna w celach zarobkowych poza granice naszego kraju najczęściej wyjeżdżali pracownicy fizyczni. To ci, którzy znajdowali zatrudnienie w branży hotelarskiej, gastronomicznej, przemysłowej, produkcyjnej czy budowlanej. Wystarczy zerknąć na https://workafford.pl/branze/budowlana/, by przekonać się, jak wiele ofert pracy nadal czeka na polskich pracowników w tych sektorach rynku. Ogromną popularnością nieustannie od lat cieszy się także praca sezonowa, na przykład przy zbiorach.

Czy pandemia koronawirusa zmieniła trendy? Oczywiście, że tak, chociaż nie we wszystkich sektorach rynku. Zastój widoczny jest w turystyce, hotelarstwie i gastronomii, zaś spory popyt nadal zauważa się w budowlance, przemyśle i w przedsiębiorstwach produkcyjnych. Weźmy pod uwagę, że wraz z wybuchem pandemii liczni pracownicy zdecydowali się na powrót do ojczyzny, w obawie przez diametralnie zmieniającą się sytuacją. Dzisiaj, kiedy po ponad roku zachorowanie na COVID-19 nadal jest wielce prawdopodobne, firmy muszą jednak jakoś funkcjonować, a bez personelu niestety nie jest to możliwe.

Praca w czasach koronawirusa – stanowisko Komisji Europejskiej

Komisja Europejska potwierdza, że nie chce utrudniać procesu zatrudniania cudzoziemców w obrębie Unii Europejskiej. Eksperci zgodnie potwierdzają, że tylko taka międzynarodowa wymiana pracowników może zapobiec wywołania ogólnego kryzysu gospodarczego. Co ciekawe, różne kraje na terenie Europy właśnie w czasie pandemii koronawirusa zaczęły wykazywać braki w personelu w niektórych branżach. Coraz częściej agencja pośrednictwa pracy poszukuje między innymi personelu służby zdrowia, pracowników dla sektora transportowego i logistycznego czy też pracowników dla przemysłu farmakologicznego. Utworzenie dodatkowych stanowisk zatrudnienia w tych branżach ma usprawnić walkę z samym koronawirusem.

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here