Najbardziej chłonne pieluchomajtki dla dorosłych, a może po prostu majtki chłonne?

0
660
majtki chłonne

Czym są pieluchomajtki dla dorosłych i co różni je od majtek chłonnych? Które zaopatrzenie wybrać przy ciężkim nietrzymaniu moczu, a co lepiej sprawdza się u osób aktywnych?

Najbardziej chłonne pieluchomajtki dla dorosłych i majtki chłonne – co je łączy?

Choć obie formy zaopatrzenia różnią się dość znacznie między sobą, to mimo to można wskazać choć kilka wspólnych elementów, które je łączą. Tak więc nawet najbardziej chłonne pieluchomajtki dla dorosłych i majtki chłonne przeznaczone są dla osób, które cierpią na średnie lub ciężkie nietrzymanie moczu. Mimo to już na wstępie warto zaznaczyć, że jeżeli dolegliwości są bardzo zaawansowane i kłopotliwe, lepiej sprawdzą się pieluchomajtki. Oba produkty mają za zadanie zabezpieczyć przed przeciekaniem i pojawianiem się brzydkiego zapachu po wycieku moczu. Oczywiście majtki chłonne i pieluchomajtki wykonane są z wysokiej jakości materiałów, dzięki czemu nie podrażniają skóry i są wygodne po założeniu. Zarówno pieluchy, jak i majtki chłonne można nosić w dzień i w nocy. Bardzo praktyczne są wskaźniki wilgoci, dzięki czemu wiadomo, kiedy należy zmienić założone zabezpieczenie.

Jakie są różnice?

Przede wszystkim majtki chłonne są zaprojektowane na wzór zwykłej bielizny. Bardzo dokładnie opinają ciało, dzięki czemu wkład chłonny nie przemieszcza się i przez cały czas pozostaje na swoim miejscu. Oprócz tego są cieńsze niż pieluchomajtki. Z uwagi na kształt zbliżony do bielizny, tak samo wygląda ich zakładanie i zdejmowanie. Można ich się pozbyć także za pomocą szwów lub rzepów znajdujących się po boku. Pieluchomajtki natomiast są nieco grubsze, gdyż mają większy i chłonniejszy wkład. Z tego powodu zazwyczaj wybierane są przez osoby o ograniczonej aktywności, leżące lub w podeszłym wieku. Jeżeli odpowiednio dobierzesz rozmiar, pampersy dla dorosłych są wygodne, nie pozwalają jednak na taki poziom aktywności ruchowej jak majtki chłonne. Skoro jesteśmy przy dobieraniu rozmiaru, to w obu przypadkach jest to kluczowe do osiągnięcia zadowalającej ochrony. Pamiętaj, że takie zaopatrzenie nie może być ani zbyt ciasne, aby zbyt luźne. Nie będzie wtedy spełniało swojej funkcji, a do tego może powodować np. obtarcia.

Czy można uzyskać refundację z NFZ przy nietrzymaniu moczu?

Regularne kupowanie stosownego zaopatrzenia wiąże się z dość dużymi wydatkami, dlatego też bardzo korzystnym rozwiązaniem jest skorzystanie z możliwości dofinansowania ze strony NFZ. Aby uzyskać taką refundację, musisz udać się do lekarza mającego umowę z NFZ i poprosić o wystawienie stosownego zlecenia na środki pomocnicze. Koniecznie zapoznaj się też z kryteriami refundacji. Nietrzymanie moczu to kłopotliwa i wstydliwa dolegliwość, jednak dzięki odpowiedniemu leczeniu oraz stosowaniu właściwego zaopatrzenia, można znacząco podwyższyć swój komfort życia. Pamiętaj – nietrzymanie moczu może dotknąć każdego, jeśli więc spotka to Ciebie, zrób wszystko, aby żyć dokładnie tak jak dawniej!

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here