Wszywka alkoholowa Warszawa jest skuteczną walką z uzależnieniem od alkoholu

0
1124
Wszywka alkoholowa Warszawa

Wszywka alkoholowa Esperal pomaga pacjentom w walce z uzależnieniem od alkoholu

Leczenie choroby alkoholowej jest bardzo złożonym i ciężkim problemem. Z tego powodu nie może być ograniczany jedynie do stosowania środków farmakologicznych takich jak wszywka alkoholowa Esperal. To zaburzenie, które wymaga przede wszystkim profesjonalnej interwencji psychoterapeutycznej, czyli kompleksowej terapii alkoholizmu. Odtruwanie alkoholowe oraz implantacja wszywki alkoholowej Esperal jest doskonałym początkiem rozpoczynającym walkę z nałogiem. Obecnie spożycie napojów alkoholowych jest bardzo poważnym i wciąż narastającym problemem, mającym również dość duży związek z pandemią koronawirusa SARS-CoV-2.

Wszywka alkoholowa Esperal jako jedna z form pomocy wychodzenia z uzależnienia

Jedną z wielu możliwości pomocy farmakologicznej w wychodzeniu z choroby alkoholowej jest podskórna implantacja wszywki alkoholowej Esperal Warszawa. Jest to lek występujący w postaci tabletek wszywanych właśnie pod skórę osoby uzależnionej podczas krótkiego i bezbolesnego zabiegu chirurgicznego. Esperal uwalnia Disulfiram – czyli substancję aktywną leku, która ma na celu zaburzać pracę enzymów wątrobowych, odpowiedzialnych za prawidłowe trawienie alkoholu. Konsekwencją tego jest wywołanie tzw. reakcji disulfiramowej (zatrucie aldehydem octowym) czyli innymi słowy ostrej nietolerancji alkoholu. która stanowi swojego rodzaju odpowiedź organizmu osoby zaszytej na znajdujące się toksyny w ciele człowieka.

Co powoduje połączenie Esperalu z alkoholem?

Pacjent po zabiegu implantacji wszywki alkoholowej Esperal wszywką zaczyna odczuwać różne nieprzyjemne objawy. Wśród najczęściej spotykanych można wymienić: 

  • biegunkę, 
  • wymioty oraz nudności, 
  • silny ból głowy, 
  • nadpotliwość, 
  • tachykardia, 
  • lękliwość,
  • problemy z oddychaniem (duszności),
  • mocne zaczerwienienie skóry twarzy, 
  • nagłe skoki ciśnienia tętniczego, 
  • drgawki i drżenia mięśniowe. 

Czytając powyższe objawy można stwierdzić, że są one podobne do tego jak przebiega zwykłe zatrucie alkoholem. Jak widać, wszywka alkoholowa połączona ze spożyciem alkoholu daje podobne objawy jak zatrucie alkoholowe, jednak skutki uboczne występujące po wypiciu alkoholu jeżeli w naszym ciele znajduje się wszywka alkoholowa Esperal są dużo bardziej dokuczliwe, chociażby dlatego, że wymienione wyżej skutki uboczne pojawiają się już kilka minut po spożyciu alkoholu, ale trwają zdecydowanie dłużej niż zwykły kac. 

Jak wygląda zabieg implantacji wszywki alkoholowej Esperal?

Pierwszym krokiem w całym procesie jest telefoniczna rejestracja pacjenta na wizytę w naszym gabinecie:  https://gabinetchirurgiczny.com/. W dniu zabiegu lekarz (chirurg) sprawdza ogólny stan zdrowia pacjenta, a także ustala w dalszej części wywiadu medycznego czy osoba uzależniona utrzymała abstynencję przez ok. 24 godziny przed zabiegiem zaszycia. Dodatkowo lekarz skrupulatnie sprawdza czy pacjent zgadza się na wszycie Esperalu, po czym zostają mu przedstawione skutki uboczne jeżeli połączy wszywkę alkoholową z Esperalem po czym podpisuje stosowne dokumenty. Lek Esperal najczęściej wszywany jest w pośladek, lub okolice łopatki. Nie są to miejsca przypadkowe, z kilku powodów. Przede wszystkim są to miejsca w 100% bezpieczne, pozwalające pacjentowi na zachowanie całkowitej dyskrecji. Wszywka alkoholowa Esperal nie jest widoczna przez skórę. Oczywiście może się zdarzyć, że z różnych względów uzależniony prosi o wszycie leku całkowicie w inne miejsce. W niektórych sytuacjach jest to oczywiście możliwe, lecz każdorazowo o tym decyduje chirurg. Zabieg zaszycia jest całkowicie bezbolesny. Tkankę podskórną znieczula się miejscowo i po wykonaniu nacięcia skóry chirurg wprowadza pod skórę jałowe tabletki Esperalu (Disulfiram). Liczba wszywanych tabletek jest ustalana indywidualnie, spowodowane jest to ogólnym stanem pacjenta, jego wagę, wiekiem itp. Ranę szyje się szwami – szwy zdejmuje się po 7-10 dniach w zależności od gojenia rany, którą trzeba odpowiednio pielęgnować.

Preparat działa na bardzo prostej zasadzie – jego zadaniem jest odstraszanie od alkoholu poprzez wywoływanie nieprzyjemnych reakcji organizmu.

Czy wszywka alkoholowa Esperal wpływa na samopoczucie osoby uzależnionej?

Wszywka alkoholowa Esperal działa ciągle, co jest szczególnie istotne nie wpływa w żaden sposób na samopoczucie człowieka trzeźwego. Warto podkreślić, że utrzymanie całkowitej abstynencji jest tutaj kluczowe. W momencie, gdy do organizmu człowieka zaszytego dostanie się nawet niewielka ilość napoju alkoholowego, Esperal automatycznie rozpocznie blokowanie jego trawienia. Powoduje to cały szereg przykrych efektów zatrucia aldehydem octowym (silny ból głowy, mdłości, wymioty, nadpotliwość, uderzenia gorąca, wahania ciśnienia). 

Bardzo istotne jest to aby proces implantacji wszywki alkoholowej Esperal Warszawa wykonać w specjalistycznym gabinecie. Tylko wtedy możemy mieć pewność, że zabieg zostanie przeprowadzony z zachowaniem wszystkich zasad bezpieczeństwa, w sterylny otoczeniu. Wszywka implantowana jest pod skórę, nie ma możliwości jej samodzielnego usunięcia przez uzależnionego.  

Czas działania wszywki alkoholowej Esperal

Czas działania leku producent określa na ok. 8 do 12 miesięcy. Wszystko jest zależne od indywidualnych preferencji organizmu oraz stosowania się do zaleceń lekarza.  Po tym czasie jeżeli nie ma przeciwwskazań można ponownie zaimplantować lek. 

Wszywka alkoholowa Warszawa jest lekiem i nie każdy może ją zastosować

Do najczęściej wymienianych przeciwwskazań do zabiegu zaliczane są:

  • uczulenie na aktywny składnik leku (Disulfiram),
  • stosowanie leków światłouczulających,
  • nietrzeźwość w dniu zabiegu (wymagana jest całkowita abstynencja na min. 24h przed zabiegiem implantacji),
  • nadciśnienie tętnicze, 
  • niewydolność serca (w tym również przebyty zawał)
  • zaburzenia psychiczne (w tym również próby samobójcze w przeszłości).

Wszelkie przeciwwskazania są wykluczane w wywiadzie medycznym przeprowadzanym każdorazowo z uzależnionym przed zabiegiem. Wszywanie leku w przypadku wystąpienia jakichkolwiek z wyżej wymienionych przeciwwskazań stanowi poważne ryzyko utraty zdrowia. Dlatego bardzo ważne jest aby implantacja leku Esperal może odbyć się wyłącznie za wiedzą i zgodą pacjenta, który jest w pełni świadomy o  skutkach spożywania alkoholu w trakcie terapii awersyjnej wszywką alkoholową Esperal.

Skutki uboczne po zabiegu

Zabieg podskórnej implantacji Esperalu jest zabiegiem mało inwazyjnym. Nie wiąże się to ze szczególnie dużym ryzykiem. Niemniej jednak jeżeli po zabiegu rana nie goi nam się prawidłowo (tzn. rana goi się za długo, z rany wycieka płyn surowiczy, występuje duży obrzęk) w miejscu wszycia leku może być oznaką odrzucenia przez organizm wszywki, czyli potraktowania jej jako ciało obce. Dość sporadycznie, ale może się również zdarzyć torbiel w okolicach zabiegu, co również oznacza odrzucenie leku. W obu opisywanych sytuacjach warto zgłosić się do lekarza na konsultację i zapobiec ewentualnym powikłaniom pozabiegowym.

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here