Dobra lokalizacja franczyzy w małym mieście daje duże szanse na odniesienie sukcesu w działalności gospodarczej. Jaki biznes otwarty w małym mieście gwarantuje wysokie obroty? Taki, który powstanie m.in. blisko dworca autobusowego.
To miejsce, przez które codziennie przechodzą tysiące pasażerów. Znajdują się wśród nich nie tylko mieszkańcy, ale również turyści. Dzięki temu franczyza w małym mieście może zapewnić oczekiwane zyski.
Dlaczego okolice dworca autobusowego to dobra lokalizacja dla franczyzy?
Jaki biznes otwarty w małym mieście ma szanse na sukces? Kluczem jest lokalizacja, czego doskonałym przykładem są pomieszczenia wewnątrz dworca autobusowego lub naprzeciw tego budynku. Przy oczekiwaniu na autobus lub po powrocie z dworca wiele osób liczy bowiem na szybkie zakupy. Jaki biznes otworzyć w małym mieście? Doskonałym pomysłem są sieci franczyzowe powszechnie znane ze względu na ich cechy charakterystyczne, a więc kolorystykę i logo. Dzięki temu można je łatwo odnaleźć nawet z dalekiej odległości od dworca, co zapewnia wysokie obroty.
Jak zwiększyć utargi z franczyzy przy dworcu autobusowym?
Franczyza przy dworcu autobusowym będzie przynosiła oczekiwane zyski, jeśli zapewni się w nim klientom różne usługi dodatkowe. Jaki sklep warto zatem otworzyć w mały mieście, jeśli chodzi o jego ofertę? Doskonałym rozwiązaniem będzie punkt, w którym klienci wypłacą pieniądze w gotówce z karty lub wpłacą na nią określoną kwotę. Równie istotne są jednak usługi gastronomiczne. Klienci dworca mogą się na nich posilić w trakcie oczekiwania na autobus lub po powrocie do miejsca zamieszkania. Przykładem takiej franczyzy jest Żabka. Hot-dogi i panini, ciasta i ciastka, kawa w różnych wersjach i herbata – to tylko niektóre przykłady produktów, które są dostępne w specjalnej części sklepów o nazwie Żabka Cafe. To doskonała odpowiedź na to, jaki sklep otwarty w małym mieście zadowoli klientów korzystających z dworca autobusowego.
Handel w niedzielę i święta – co warto wiedzieć?
Dworce autobusowe są oblegane nie tylko w dni powszednie, lecz również w niedziele i święta. Pytanie, które w związku z tym zadają sobie przyszli przedsiębiorcy, jest takie: „Czy i jaki biznes można otwierać w małym mieście w niedziele i święta?”. W wielu franczyzach nie jest to problem. Po zmianach z 2022 r. obowiązujące obecnie przepisy pozwalają bowiem niezmiennie na sprzedaż w takich punktach dokonywaną przez właściciela (a więc franczyzobiorcę). Może się on wspomagać dodatkowo pomocą członków najbliższej rodziny. Nie ma już zatem cienia wątpliwości, jaki sklep warto otworzyć w małym mieście. Odpowiedzią na to pytanie jest franczyza rozpoznawalnej marki, takiej jak Żabka.