Przesuszona skóra na dłoniach to bardzo częsta dolegliwość. Używamy ich non-stop w kontakcie z innymi przedmiotami, przez co skóra na nich się ściera. Dłonie są wysuszone, a co za tym idzie, odczuwamy dyskomfort. Popękany naskórek można w szybki sposób wyleczyć sprawdzonym domowym sposobem. Bardzo znany zabieg parafinowy sprawi, że dłonie staną się po nim miękkie a skóra odpowiednio gładka i nawilżona. Efekt ten utrzymuje się na dłoniach przez kilka dni. Zabieg można bezpiecznie powtarzać.
Co warto dowiedzieć się o parafinowym zabiegu na dłonie?
Piękne zadbane dłonie są wizytówką każdej kobiety. Oprócz zadbanych paznokci czy wyciętych skórek na szczególną uwagę zasługuje skóra dłoni. To właśnie ona sprawia, że dłonie wydają się bardziej zadbane a także zdrowsze i odżywione. Jej właściwa i regularna pielęgnacja jest gwarancją dłoni zawsze wyglądających atrakcyjnie. Parafinowy zabieg jest najlepszym domowym sposobem, dzięki któremu zadbamy nie tylko o wygląd skóry, ale też poprawimy krążenie krwi i rozjaśnimy przebarwienia na dłoniach, czyli zapewnimy naszym dłoniom wszystko, co dla nich najlepsze. Najważniejsze, że taki parafinowy zabieg można wykonać samodzielnie w domu. Nie jest zatem konieczna wizyta u kosmetyczki, ponieważ podczas organizacji domowego SPA sama możesz się nią stać.
Parafina
Parafina jest jednym z rodzajów węglowodoru nienasyconego, który przez bardzo długo utrzymuje ciepło. Po nałożeniu na skórę wnika w głąb struktury naskórka i doskonale go odżywia. Świetnie nadaje się do stosowania na skórę zniszczoną, suchą i popękaną. Dlatego najczęściej polecany jest w czasie jesienno-zimowy. Parafina jest łatwo dostępna. Można kupić ją w każdej aptece. Oprócz parafiny potrzebne będą nam jeszcze: foliowe rękawiczki, peeling, krem odżywczy do rąk, garnek, głęboka misja oraz gruby ręcznik.
Jak wykonać zabieg parafinowy?
Parafinowy zabieg pielęgnacyjny należy rozpocząć od dezynfekcji skóry dłoni. Kolejnym krokiem jest wykonanie peelingu. Usunięcie martwego naskórka jest bardzo ważne – dzięki temu mamy pewność, że skóra odpowiednio wsiąknie parafinę. Po peelingi na dłonie należy nałożyć pielęgnacyjny preparat. Następnie włożyć dłonie do poprzednio podgrzanej paraifny.
Parafinę należy roztopić w naczyniu, które wcześniej trzeba włożyć do wrzącej już wody. UWAGA: Parafiny nie powinno się trzymać zbyt długo w gorącej wodzie. Może osiągnąć bowiem zbyt wysoką temperaturę i poparzyć naskórek. Wykonywanie tego zabiegu wymaga ostrożności ze względu na wysoką temperaturę powstałej cieszy. Przed zabiegiem należy sprawdzić temperaturę parafiny, czy nie jest ona zbyt gorąca. Kolejno należy zanurzyć dłonie po nadgarstki, rozchylić palce. Tę czynność trzeba powtórzyć 3-5 razy. Po zabiegu parafinowym na dłonie należy nałożyć foliowe rękawiczki, a na nie rękawiczki frotte.
Odczekać 15 minut, zdjąć obydwie pary rękawiczek, a także zastygłą parafinę.
Przeciwwskazania
Zabiegu parafinowego nie mogą wykonywać osoby, które cierpią na osteoporozę, ponieważ parafina wypłukuje wapń. Przeciwwskazaniem do zabiegu jest taż grzybica paznokci lub skóry. Zabiegu nie można wykonywać także u osób uczulonych na parafinę i chorujących na egzemę. Warto także zwrócić uwagę za zastrzeżenie, że osoby mające problemy z układem krążenia nie powinny aplikować parafiny na większe obszary ciała.
Podsumowanie
Okres jesienno-zimowy jest jednym z najgorszych dla naszej skóry, szczególnie zaś dla skóry dłoni. Dlatego właśnie wtedy należy dbać o dłonie najbardziej. Nie wychodźmy przede wszystkim na zewnątrz bez aplikacji ochronnego kremu do rąk. Stosujmy także regularnie kremy odżywcze i nawilżające. Co więcej, warto pamiętać o regularnym złuszczaniu naskórka, czyli o wykonywaniu peelingów. Zabieg parafinowy jest jednym z najskuteczniejszym zabiegów odżywczych jakie wykonuje się na dłoniach. Dlatego warto skorzystać z możliwości zrobienia go w domu!