Niedoskonałości twarzy to problem, który coraz częściej dotyka nie tylko dziewczęta w wieku nastoletnim, ale również dorosłe kobiety, które okres dojrzewania mają już dawno za sobą. Wbrew pozorom niedoskonałości skóry to nie tylko wypryski, ale popękane naczynka, zaskórniki oraz błyszczenie. Skóra skłonna do występowania tego typu problemów wymaga więc odpowiedniej pielęgnacji, zwłaszcza jeśli towarzyszy jej nie jeden a kilka rodzajów niedoskonałości. Na szczęście z tymi defektami można skutecznie walczyć, stosując odpowiednio dobrane kosmetyki, jak np. maska z glinki, choć w walce z niedoskonałościami, oprócz właściwej pielęgnacji, niezwykle ważna jest również dieta.
Maska z glinki – sposób na walkę z niedoskonałościami
Maska z glinki, na przykład marki L’Oreal, Ziaja czy Bielenda, jest jednym ze skuteczniejszych sposobów na pozbycie się niedoskonałości. Glinka to naturalny minerał, który ma dobroczynne działanie nie tylko na skórę naszej twarzy, ale również na włosy, a nawet… zęby! Skutecznie oczyszcza i odświeża skórę. Warto jednak pamiętać, że glinka występuje w różnych kolorach, a każdy z nich posiada różne właściwości. Dlatego zanim zdecydujemy się na właściwy, trzeba poznać wszystkie zastosowania.
Najbardziej popularna glinka to glinka zielona. Maska z glinki tego rodzaju pomoże na najtrudniejsze niedoskonałości, ponieważ dokładnie oczyści i złagodzi wszystkie wypryski, a także zredukuje ilość zaskórników. Natomiast osoby walczące z rozszerzonymi naczynkami, które mogą przyczyniać do powstania trądziku różowatego, powinny skorzystać z glinki czerwonej. W przypadku osób z cerą tłustą idealnym rozwiązaniem z pewnością okaże się glinka żółta. Maska z glinki błękitnej z kolei świetnie sprawdzi się u osób, które zmagają się z problemem błyszczącej cery, ponieważ redukuje wydzielanie sebum oraz matuje skórę twarzy.
Maska z glinki wymaga również odpowiedniego przygotowania. Należy zmieszać ją z wodą w proporcji 1:1, co znaczy, że jedną łyżeczkę sproszkowanej glinki trzeba wymieszać z jedną łyżeczką wody i tak przygotowaną nałożyć na skórę. Po około 15 minutach należy ją zmyć letnią wodą. Do maseczki można dodać kilka kropel żelu z aloesu – pod warunkiem, że będzie się on składał przynajmniej w 90% z czystego aloesu. W tym przypadku żel zastąpi wodę. Dzięki jego zastosowaniu złagodzimy wypryski i nawilżymy skórę. Warto pamiętać o tym, że maska z glinki powinna być nakładana na oczyszczoną skórę, więc najlepiej wcześniej przemyć ją żelem, a jeszcze lepiej wykonać peeling, który dokładnie usunie resztki makijażu i martwy naskórek. Dzięki temu maseczka będzie działać jeszcze lepiej i wniknie w głębsze warstwy skóry.
Co jeszcze może nam pomóc zredukować niedoskonałości?
Maska z glinki powinna być stosowana około 2-3 razy w tygodniu. Jednak walka z niedoskonałościami wymaga również odpowiedniej pielęgnacji stosowanej na co dzień. Dlatego konieczne jest właściwe dopasowanie kremu, żelu lub płynu micelarnego do posiadanego rodzaju skóry. Należy unikać wycierania twarzy ręcznikiem, ponieważ zgromadzone na nim bakterie mogą zwiększyć ilość wyprysków. To samo dotyczy dotykania rękami twarzy w ciągu dnia. Warto wyzbyć się tego przyzwyczajenia. W walce z niedoskonałościami, a zwłaszcza wypryskami, ogromne znaczenie odgrywa właściwa dieta. Należy wyeliminować z niej produkty wysoko przetworzone, słodycze, a zwłaszcza czekoladę, ostre przyprawy, alkohol i sztucznie słodzone napoje, a zamiast tego dodać duże ilość wody, która w pozytywny sposób wpływa na stan i wygląd naszej skóry.