Pomieszczenie łazienkowe to miejsce intymne, z którego korzystamy na co dzień, ale które powinno być nie tylko funkcjonalne, lecz również bardzo estetyczne. W tym celu warto osadzić je wizualnie w jakiejś określonej stylizacji, a możliwości w tym aspekcie jest cała masa.
Wśród popularnych rozwiązań warto zwrócić uwagę między innymi na kompozycję hygge, która jest niesamowicie interesującym wariantem. W tym zakresie mowa o praktycznie urządzonym wnętrzu, które dodatkowo jest przytulne oraz mocno wystylizowane.
Zacznijmy od tego, że wspomnimy nieco na temat samej aranżacji hygge. Jest ona oparta zwłaszcza na konwencjach duńskich. To właśnie w tym kraju ludzie preferują świętowanie niewielkich przyjemności, ciesząc się drobiazgami. W konsekwencji tego uzyskują zarówno miłe chwile fizycznie, jak także poprawiają swe psychiczne samopoczucie. Te malutkie elementy zaś składają się na ich szczęśliwy byt w ogóle. I w oparciu o tę filozofię natomiast stworzony został styl hygge.
Bazuje on na ty, że dom czy mieszkanie mają być tak zaaranżowane, aby sprzyjały codziennym przyjemnostkom. A zatem, kluczowe jest to jak dobierzemy poszczególne elementy meblowe, na jaką kolorystykę się zdecydujemy, które rozwiązania przejmiemy w nasze domowe cztery kąty. Hygge bazuje w praktyce na takich meblach, które są zarówno eleganckie i komfortowe w codziennym użytkowaniu, jak także przytulne, a dokładniej to one – stosownie ze sobą zestawione – będą zapewniały przytulną, sielską atmosferę.
Przykładem mogą być zatem kanapy czy sofy z miękkich tkanin, mnóstwo dodatków w postaci świece, lampiony, źródłowe punkciki świetlne, zaś wszelkie akcesoria robione są zwłaszcza z drewna. Łazienka natomiast ma być przejrzysta, jasna, a zatem wybieramy pastelowe kolory farb lub w ogóle idziemy w klasykę – beż, krem, biel. Modna jest także zieleń oraz szarość.
Chodzi o to, aby mury stały się ciepłe, a całe wnętrze bardzo naturalne. O tym z pewnością świadczyć będzie wyposażenie z drewna, które doskonale nadaję się na podłogi. Nie ma tu jednakże wbrew pozorom za dużo elementów wzbogacających wystrój, więc hygge to swego rodzaju minimalizm. Szczególnie ważne jest to właśnie w kontekście wyposażania łazienek, które niestety bardzo często zostają przez nas, Polaków, niepotrzebnie zagracane drobiazgami.
Hygge łazienka musi sprzyjać relaksowi, odprężeniu, powinna być komfortowa do przeprowadzania w niej zabiegów pielęgnacyjnych oraz higienicznych. W dużym stopniu taka nastrojowość owego pomieszczenia wiąże się z oświetleniem. Musimy zadbać także o dodatki w postaci zapachowych świec czy lampionów. Te pierwsze wzbogacą również nasze przestrzenie o aromaty.
Łazienka w stylu hygge. Niezbędne elementy łazienka musi mieć rozległe lustro, najlepiej oprawione w wielką drewnianą ramę. Warto też dodać do takiego pomieszczenia estetyczną zieleń, która poprawi wygląd całego wystroju. Poprzez inwestycję w stylizację hygge, masz sposobność stworzenia ze swej łazienki prawdziwego salonu kąpielowego, w którym zregenerujesz organizm i odprężysz się.