Od pewnego czasu do łask wraca medycyna naturalna, która jest bardzo ceniona przez ludzi chcących żyć zgodnie z przyrodą, bez chemii, sztucznych konserwantów i szkodliwych dla organizmu barwników. Zamiast negatywnie rzutujących na naszą ogólną kondycję zdrowotną, przywołujących szereg skutków ubocznych medykamentów aptecznych, warto postawić na preparaty organiczne.
Często nawet nie mamy bladego pojęcia, iż cenne źródła energii, witamin i minerałów mamy w zasięgu ręki. Przykładem takiego wartościowego specyfiku jest olejek cedrowy. W czym tkwi jego sekret zastosowania? O tym poniżej.
Pochodzenie olejku
Olejek cedrowy jest wykorzystywany w medycynie naturalnej od dawien dawna. Był po raz pierwszy zastosowany prawdopodobnie w carskiej Rosji, a dokładniej w siedemnastym wieku i jego silne rozpowszechnienie przetrwało po dziś dzień. Pozyskuje się go z nasion cedru stanowiącego jedno z głównych, okazałych i imponujących drzew Rosji. Cedr jest rośliną z rodziny sosnowatych, która znana jest nie tylko na terenie naszych wschodnich sąsiadów, ale także w Mongolii, Ameryce Północnej, Korei Północnej, Japonii oraz w Chinach.
To potężne drzewo potrafi żyć aż 350 lat, osiągając przy tym do czterdziestu metrów wysokości! W Rosji są okazy, które przetrwały nawet 800 lat!
O olejku
Olejek cedrowy pozyskiwany jest właśnie z tego cedru i tłoczony jest on na zimno. Przybiera orzechowy posmak i cechuje się brązowawym odcieniem kolorystycznym, lekko złotawym. Wyróżnia się go w medycynie naturalnej głównie z tego względu, iż jest pełen cennych składników takich jak wielonienasycone kwasy tłuszczowe.
Dzięki temu zajmuje wysoką pozycję także w kosmetyce, a nawet stosowany jest do wytwórstwa ekskluzywnych perfum o mocno aromatycznym zapachu. Na organizm człowieka natomiast idealnie wpływa olejek tłoczony na zimno, który przyjmujemy w porcji nie większej niż pięć mililitrów, jeden raz na dobę.
Bogactwo składników
Olejek cedrowy posiada szereg istotnych witamin, mikroelementów, odżywczych substancji takich jak kwasy – linolowy, alfa-linolenowy, oleinowy, linolenowy, arachidonowy, palmitynowy, stearynowy. Jest w nim także cała masa fosforu, jodu, żelaza, manganu, magnezu oraz kopania witaminy A, E i F.
Ogromne właściwości zdrowotne
Charakteryzowany preparat naturalnego pochodzenia jest numerem jeden, jeżeli chodzi o jego właściwości lecznicze. Pobudza odporność, zmuszając ja do intensywnego działania.
Chroni przed infekcjami, atakami drobnoustrojów, polepsza wydolność, zdolności intelektualne, koncentrację, pamięć.Jest idealny przy wzmożonej aktywności psychofizycznej i eliminuje chroniczne zmęczenie. Dobrze wpływa na układ pokarmowy człowieka i nadaje się przy zwalczaniu chorób dwunastnicy, jelit, trzustki oraz żołądka. Jest doskonałym specyfikiem przy chęci pozbycia się nadciśnienia, zakażeń dróg moczowych czy nadwagi. Ułatwia eliminację toksyn z organizmu.