Rolowanie twarzy to forma masażu, która wywołuje wyjątkowo korzystne efekty. W zależności od rodzaju zastosowanego rollera, twoja cera może poprawić swoje napięcie, pobudzić krążenie oraz transport substancji odżywczych. Nie powinno dziwić, że coraz więcej osób decyduje się na stosowanie różnego typu rollerów w codziennej pielęgnacji. Poniżej dokonujemy przeglądu najchętniej stosowanych rollerów – dowiesz się jakich rezultatów możesz się spodziewać po ich użyciu oraz w czym tkwią ich mocne strony.
Rollery jadeitowe – najpopularniejsze wśród rollerów
W pierwszej kolejności warto opowiedzieć o rollerach jadeitowych, czyli urządzenia wybieranych w naszym kraju najczęściej. Są to bardzo komfortowe i proste w użytkowaniu rollery, niewielkich rozmiarów, łatwe w przechowywaniu i niezwykle trwałe. Jadeit to kamień nazywane kamieniem młodości. W kontakcie ze skórą wywołuje działanie odprężające oraz intensywnie relaksujące. Redukuje stany zapalne w skórze, zmniejsza opuchliznę oraz nadaje się do walki z cieniami dookoła oczu.
Wyjątkowe działanie rollerów jadeitowych dotyczy też krążenia. To właśnie osłabione krążenie (oraz mikrokrążenie krwi w skórze) doprowadza często do obniżenia jej kondycji. Dzięki poprawie tego parametru, skóra staje się lepiej odżywiona, odzyskuje blask i witalność.
Roller 3D – czyli roller do zadań specjalnych
Wiele osób sięga również po rollery 3D, czyli specjalne odmiany tych urządzeń. Złożone są z metalowych lub plastikowych głowic, które swobodnie kręcą się wokół własnej osi. W czasie kontaktu z twarzą wywołuję przyjemne uczucie chłody i rozluźnienia. Odpowiednio wyprofilowany kształt (przypominający literę V) sprawia, że roller wpasowuje się w kształt twojej twarzy i jej konturów.
Do jakich efektów może doprowadzić stosowanie rollera 3D? Przede wszystkim sprawia, że skóra staje się jędrna i odzyskuje elastyczność. Poprawiają się również kontury twarzy, podkreśla się jej naturalny owal oraz rysy szczęki i skroni. Warto używać tego masażera regularnie, w połączeniu z różnymi kosmetykami pielęgnacyjnymi.
Derma rollers do mezoterapii – w użytku profesjonalnym i domowym
Do coraz chętniej wybieranych należą derma rollers do mezoterapii, czyli specjalne odmiany rollerów wyposażone w liczne igiełki. Są one wykonane z tytanu, wyjątkowo mocnego materiału, który pozwala na uzyskanie włosków jeszcze cieńszych niż w przypadku stali chirurgicznej. Dzięki dużej liczbie igiełek, masaż z wykorzystaniem derma rollers wywołuje nawet kilkaset tysięcy mikro-ukłuć w ciągu minuty.
W czasie używania dermo rollera dochodzi do stymulacji warstw tworzących cerę. Pobudza się mikrokrążenie, dochodzi do złuszczenia naskórka oraz stabilizuje się koloryt skóry. Ponadto, powstają mikrokanaliki, poprzez która twoja skóra może wchłaniać substancje odżywcze. Wbrew pozorom, rollery takie są w pełni bezpieczne i nadają się do stosowania nie tylko w profesjonalnych salonach kosmetycznych, ale również we własnym domu.
Warto podkreślić, że w rezultacie stosowania derma rollerów wytwarza się zwiększona ilość kolagenu oraz elastyny, co poprawia ogólną kondycję skóry oraz przeciwdziała jej starzeniu się.