4 latarki szperacze idealne na prezent dla męża, brata albo chłopaka

0
2373

Szukając nieoczywistego, a jednocześnie bardzo przydatnego prezentu dla mężczyzny warto zastanowić się nad zakupem profesjonalnej latarki. Dla wielu osób urządzenia tego typu są niesamowitym wsparciem i pomocą w codziennym życiu czy pracy zawodowej, o którym jednak często się zapomina w natłoku innych wydatków. Dlatego też w tym tekście prezentujemy kilka ciekawych szperaczy, które na pewno spodobają się mężowi, bratu czy chłopakowi.

Latarka szperacz – jakie ma zastosowanie?

Co to jest szperacz? Mówiąc najogólniej, to po prostu mocna latarka, która ma dużą moc i pozwala na „wyłuskiwanie” z ciemności nawet odległych obiektów czy osób. W praktyce tego typu urządzenia, w wersji stacjonarnej lub przenośnej przez wiele lat były użytkowane głównie przez różnego rodzaju służby, podczas działań poszukiwawczych, ratowniczych czy prowadzenia ochrony budynków, czy określonego terenu. Obecnie jednak ręczne latarki akumulatorowe o możliwościach szperaczy coraz częściej wybierane są też przez osoby prywatne, które wykorzystują je w gospodarstwach, warsztatach czy też podczas wyjazdów na łono natury.

Latarka akumulatorowa ładowalna – czy warto?

Obecnie praktycznie wszystkie dostępne na rynku latarki szperacze korzystają już z nowoczesnych i wydajnych diod LED. Inną upowszechniającą się innowacją ostatnich lat jest zastosowanie zasilania opierającego się na akumulatorach litowo-jonowych – w miejsce klasycznych baterii. Rozwiązanie to na pewno jest warte rozważenia, gdyż posiada sporo zalet. Przede wszystkim produkty tego rodzaju można bardzo łatwo i szybko podładować z praktycznie dowolnego źródła zasilania, na ogół poprzez przewód microUSB. Ilość energii przez nie magazynowanej jest z kolei znacząco większa, co przekłada się na czas pracy i możliwości użytkowe. Co więcej, akumulatory często mogą też pracować jako powerbanki, co pozwala na podładowanie ze szperacza innych urządzeń.

Najciekawsze szperacze na prezent

Jeśli szukasz naprawdę dobrego szperacza na prezent, to z pewnością interesują Cię też konkretne modele sprzętu. Do godnych polecenia produktów należą:

  • Szperacz Mactronic Guardsman 2.0 – to idealne rozwiązanie zarówno w teren, jak i do warsztatu czy garażu. Generuje on strumień światła o jasności 850 lumenów, którego zasięg może wynieść nawet 800 metrów. Co ważne, ten niedrogi model posiada zarówno uchwyt do przenoszenia, jak i podstawę dającą możliwość stabilnego ustawienia na każdej powierzchni.
  • Szperacz Mactronic Pathfinder – jest on nieco droższy od wymienionej wcześniej latarki Guardsman i sprawdzi się w nieco innych warunkach. Posiada on jedną diodę LED Cree, która zapewnia 1600 lumenów światła i zasięg około 500 metrów. Szperacz też wyposażono też w solidny akumulator o pojemności 7000 mAh, który można też wykorzystać jako powerbank.
  • Latarka-szperacz Mactronic Blitz K3 – stanowi ona typowo ręczne źródło światła, co sprawia, że jest ona dużo bardziej poręczna w przypadku użycia w ruchu. Generuje ona światło o jasności 3000 lumenów, które może sięgać na dystans do 375 metrów. Co ważne, została ona też dobrze zabezpieczona przed pyłem i wilgocią – na poziomie IP67, a jej obudowa posiada w przedniej części wybijak do szyb.
  • Latarka Fenix LR40R – ten najdroższy z prezentowanych ręcznych szperaczy akumulatorowo-ładowalnych już na pierwszy rzut oka robi wrażenie. Jego 18 diod Cree XP-G3 pozwala na uzyskanie 12000 lumenów i zasięgu wynoszącego do 773 metrów. Urządzenie to może też pracować w jednym z jedenastu trybów świecenia – w tym strobo i SOS, a jego aluminiowa obudowa doskonale chroni przed pyłem i wodą.

Gdzie kupić profesjonalne latarki szperacze policyjne?

Wysokiej jakości szperacz wojskowy lub policyjny dla wielu mężczyzn może okazać się wymarzonymi i niespodziewanym prezentem. Czasem jednak sporym problemem może okazać się sam zakup idealnego rozwiązania. Wynika to z faktu, że w wielu popularnych sklepach próżno szukać naprawdę profesjonalnych źródeł światła. Dlatego też warto korzystać z oferty sklepów specjalistycznych, takich jak Elatarka.pl. Ich zalety, to:

  • Szeroki wybór.
  • Gwarancja oryginalności i sprawności.
  • Bezpieczeństwo transakcji.
  • Doskonałe ceny i wiele promocji.

Wszystkie te cechy składają się z kolei na udane zakupy, które sprawią przyjemność mężowi, chłopakowi czy bratu!

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here