5 ozdób bożonarodzeniowych na okno, które wprowadzą świąteczny klimat

0
2963
5 ozdób bożonarodzeniowych na okno, które wprowadzą świąteczny klimat

Dla chyba każdej osoby obchodzącej Święta Bożego Narodzenia niezwykle ważna jest ich atmosfera. Co jasne, w jej budowaniu pomóc mogą najróżniejsze elementy wystroju domu czy mieszkania. Ozdoby z reguły umieszcza się w salonie, jadalni, na drzwiach, czy właśnie w oknach. Które z nich warto wykorzystać w tym ostatnim przypadku?

Dekoracje bożonarodzeniowe na okno – jakie są ich rodzaje?

Okna oraz parapety to bardzo wdzięczne miejsce do aranżacji. Pozwalają one na odpowiednie wyeksponowanie poszczególnych elementów, które są widoczne zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz domu czy mieszkania. Co jasne, możliwości wyboru w tym zakresie jest mnóstwo i ograniczone są one tylko wyobraźnią mieszkańców. Ozdoby bożonarodzeniowe można podzielić na kilka grup:

 • Ozdoby z papieru – z reguły ręcznie robione, choć może je też kupić w sklepie.
 • Ozdoby naklejane na szybę – na ogół wykonane z różnego rodzaju tworzyw i wyposażone w przylepiec.
 • Ozdoby stojące i leżące – czyli wszelkiego rodzaju wieńce adwentowe, stroiki, świeczniki itp.
 • Ozdoby świecące – to świeczki, lampki, sznury LED itp.
 • Dodatki świąteczne – czyli wszelkiego rodzaju brokaty, sztuczny śnieg czy inne drobne ozdoby.

Świecące ozdoby bożonarodzeniowe LED – czy są godne uwagi?

Świąteczne dekoracje domu mogą być więc bardzo różnorodne. Co warte podkreślenia, w ostatnich latach szczególnie dużym zainteresowaniem cieszą się ozdoby świecące. Spory wpływ na to ma rozwój technologii LED. Korzystające z niej produkty wyróżniają się bardzo niskim poborem prądu, długotrwałym działaniem oraz możliwością łatwego programowania. W porównaniu z klasycznymi lampkami choinkowymi są one więc dużo lepsze i jednocześnie niewiele droższe. Dodatkowo nie ma też przeciwwskazań, do użycia ich jako lampki zewnętrzne świąteczne. Wszystko to sprawia, że są one niezwykle chętnie kupowane zarówno w Polsce, jak i na świecie.

5 ciekawych elementów dekoracji bożonarodzeniowych na okno

Szukając idealnych ozdób na Boże Narodzenie, wybierać można spośród setek produktów. Dlatego też w tym miejscu przedstawiamy pięć naszym zdaniem bardzo ciekawych opcji:

 1. Kurtyna świetlna LED – to dekoracja wręcz stworzona na okno. Składa się ona z szeregu łańcuchów z małymi lampkami, umieszczonych równolegle do siebie i zwisających z elementu mocującego. Po zawieszeniu taka zasłona może ona objąć całe lub tylko część okna.
 2. Wieniec adwentowy ze świeczką – klasyką ozdób świątecznych są oczywiście różnego rodzaju stroiki i wieńce. Mogą być one wykonane z bardzo różnych materiałów – zarówno naturalnych, jak i syntetycznych. W przypadku dekoracji leżących świetnym ich dopełnieniem są naturalne lub ledowe świece, które tworzą wspaniały klimat.
 3. Świece ledowe na pilota – mogą one być wykorzystywane jako samodzielne ozdoby. Zaletą tego konkretnie rozwiązania jest możliwość ich użycia przez cały okres świąteczny, bez martwienia się o konieczność gaszenia płomienia przy każdej okazji. Dodatkowo zastosowanie pilota pozwala na ich zapalanie czy zmianę koloru światła bez ruszania się z miejsca.
 4. Lampki dekoracyjne kule LED – są świetną alternatywą dla klasycznych małych lampek. Idealnie sprawdzają się one zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz mieszkania oraz dostarczają niezwykle klimatycznego rozproszonego światła.
 5. Figurki bożonarodzeniowe – to bardzo ciekawa alternatywa dla wieńców i innych leżących ozdób. Gotowe produkty tego rodzaju, z reguły posiadające podświetlenie z pewnością przypadną do gustu najmłodszym. Co więcej, większe figurki zwierząt czy Św. Mikołaja można też postawić przed domem.

Na co zwracać uwagę podczas wyboru dekoracji bożonarodzeniowych na szybę?

Bez wątpienia różnego rodzaju ozdoby bożonarodzeniowe na okna są doskonałym sposobem na stworzenie świątecznej atmosfery. Mimo to trzeba też z nimi nieco uważać, gdyż źle dobrane mogą przynieść efekt odwrotny od zamierzonego. Najczęstsze błędy w tym przypadku to:

 • Przesadna liczba ozdób lub pomieszanie stylów, która może przytłaczać lub nawet tworzyć efekt komiczny.
 • Zbyt mocne ograniczenie dopływu światła przez szyby, co zimą jest szczególnie niekorzystne.
 • Użycie palących się świeczek lub mocno nagrzewających się lampek w okolicy firanek, rolet lub innych łatwopalnych elementów, co może być przyczyną pożaru.

Jak widać, wspomniane błędy w ozdabianiu okien mogą tworzyć nie tylko brzydki efekt, ale też nawet stwarzać niebezpieczeństwo dla mieszkańców. Dlatego też w przedświątecznej gorączce nie można zapominać o zdrowym rozsądku!

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here