5 zalet aerobiku w wodzie

0
1375
aerobik w wodzie

Aerobik w wodzie jest bardzo popularną formą aktywności fizycznej, która posiada wiele zalet. Regularne ćwiczenia w wodzie pozwalają szybciej schudnąć, wyrzeźbić ładniejszą sylwetkę oraz poprawić nastrój. Aktywność fizyczna przyczynia się ponadto do przyspieszenia metabolizmu oraz pozwala skutecznie zredukować stres towarzyszący codzienności. Oto 5 zalet aerobiku w wodzie, dla których warto spróbować tego atrakcyjnego sportu!

Aerobik w wodzie pozwala szybciej schudnąć

Ćwiczenia w wodzie wymagają większego zaangażowania. Opór stawiany przez wodę sprawia, że w trening należy włożyć więcej wysiłku i energii, co przekłada się wprost na szybsze i lepsze rezultaty ćwiczeń. Jednocześnie trening w wodzie jest mniej męczący i obciążający stawy niż tradycyjne ćwiczenia wykonywane „na sucho”. W rezultacie, aqua aerobik jest szczególnie polecany osobom z nadwagą i otyłością, które pragną jak najszybciej zrzucić zbędne kilogramy i cieszyć się zgrabną sylwetką. Jest to bezpieczna i zalecana przez lekarzy aktywność także dla ludzi po przebytych urazach.

Aqua aerobik doskonały dla każdego

Aerobik wodny jest sportem, który nie zna granic wiekowych – z powodzeniem mogą go uprawiać osoby młode i w pełni sił, jak i starsze cierpiące na różnego rodzaju schorzenia. Z jego zalet skorzystają także kobiety w ciąży, które chcą zachować dobrą kondycję i zgrabną sylwetkę także w tym delikatnym okresie swojego życia. Aqua aerobik to doskonała i w pełni bezpieczna forma aktywności także dla osób mających problemy z kręgosłupem i stawami, która może efektywnie wspierać rehabilitację.

Aerobik wodny poprawia humor

Aerobik wodny jest prowadzony w formie ćwiczeń grupowych, co pozwala na nawiązanie nowych przyjaźni oraz daje możliwość świetnej zabawy wraz z innymi uczestnikami zajęć. Wspólne ćwiczenia sprzyjają rozluźnieniu, pozwalają skutecznie zredukować stres oraz pozytywnie wpływają na relacje międzyludzkie, co docenią w szczególności osoby samotne. Wysiłek fizyczny powoduje wydzielanie endorfin, hormonów szczęścia, które pozwalają naładować się pozytywną energią oraz nabrać sił i energii na resztę dnia.

aqua aerobic

Aerobik w wodzie jest skuteczniejszy od zwykłych ćwiczeń

Treningi wykonywane w wodzie wymagają zaangażowania większej liczby mięśni i energii od klasycznych ćwiczeń. Opór stawiany przez wodę powoduje uaktywnienie dodatkowych mięśni, które zazwyczaj pozostają w spoczynku, co pozwala szybciej osiągnąć pożądane rezultaty oraz wyrzeźbić ładniejszą i zgrabniejszą sylwetkę. Dodatkowo, dzięki ćwiczeniom w wodzie efekty przychodzą dużo szybciej, co w szczególności docenią osoby niecierpliwe, oczekujące jak najszybszych wyników pracy.

Aqua aerobik dla zdrowych i nie tylko

Wśród 5 zalet aerobiku w wodzie nie sposób nie wymienić także szerokiego spektrum zastosowań tej formy aktywności. Z powodzeniem mogą się jej oddawać zarówno osoby w pełni zdrowe, jak i ludzie, którzy chorują na różnego rodzaju choroby, w tym artretyzm, osteoporozę, urazy ścięgien i kości oraz różnego rodzaju problemy ruchowe. Co więcej, aerobik wodny będzie doskonałą formą aktywności dla osób po przebytych kontuzjach i urazach, które chcą szybciej wrócić do pełnej sprawności.

Partnerem artykułu jest Park Wodny – https://www.parkwodny.pl/fitpark/oferta/aqua-aerobik/.

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here