Akcesoria do obuwia – zainwestuj w nie, a nie pożałujesz

0
1016
Akcesoria do obuwia

Ulubiona para butów posłuży znacznie dłużej, jeśli właściwie się o nią zadba lub dostosuje do swoich potrzeb. Z tego powodu warto zainwestować w różnego rodzaju akcesoria do obuwia – od środków czyszczących po specjalne wyroby do przechowywania szpilek, kozaków i sandałów. Sprawdź, jakie produkty związane z branżą obuwniczą przydadzą się w każdym domu.

Akcesoria dla wygody i zdrowia stóp

Wiele osób rezygnuje z noszenia butów bardzo szybko po dokonaniu zakupu, ponieważ wymarzona para nie spełnia wymagań dotyczących wygody. Bolesnych dolegliwości czy też spadania obuwia z nogi można uniknąć dzięki odpowiednim akcesoriom. Zdecydowanie warto mieć w domu samoprzylepne zapiętki do butów, które chronią przed otarciami, są idealnym rozwiązaniem w przypadku nieco zbyt dużego obuwia i zapobiegają przecieraniu się podszewki.

 Komfort noszenia obuwia mogą również znacząco podnieść odpowiednie wkładki. Ten typ produktu warto dopasować do swoich potrzeb i zdecydować się np. na modele do ocieplenia butów czy też wkładki zwiększające stabilność stopy. Ponadto wielu osobom może przydać się specjalna łyżka, która ułatwia zakładanie butów. Taki przyrząd zapobiega również powstawaniu zagnieceń i innych odkształceń materiału, z którego zostało wykonane obuwie.

Produkty do czyszczenia butów

Prawidłowa i regularna pielęgnacja może znacząco wydłużyć okres noszenia ulubionej pary butów. Szczególną uwagę warto poświęcić wysokiej jakości obuwiu, które może zachować dobry wygląd przez wiele lat. Z całą pewnością w domu nie może zabraknąć różnego rodzaju szczotek, które powinny być dopasowane do rodzaju materiału, stosowanych środków pielęgnujących oraz oczekiwanego efektu.

Do aplikacji i czyszczenia butów mogą przydać się także szmatki i gąbeczki. Sporo uwagi warto poświęcić zwłaszcza samym produktom i wybrać te, które są przeznaczone do klasycznej skóry, nubuku czy też zamszu. Ponadto zaleca się regularną impregnację, która chroni obuwie przed zabrudzeniem i przemoknięciem. W sklepie Multirenowacja czeka również wiele środków, które pomogą w odzyskaniu estetycznego wyglądu ulubionej pary butów.

Akcesoria do przechowywania obuwia

Na kondycję obuwia dość duży wpływ może mieć sposób przechowywania na co dzień i poza sezonem. Wrzucenie do plastikowych worków lub upychanie w szafce zdecydowanie nie jest najlepszym pomysłem. Jest to najkrótsza droga do zarysowań, zagnieceń i odkształceń. Z tego powodu nie zaszkodzi zainwestować w odpowiednie akcesoria, które są stworzone z myślą o przechowywaniu butów.

Na początek warto przekonać się do drewnianych prawideł, które wielu osobom kojarzą się z czasami dziadków i pradziadków. Taki sprzęt świetnie sprawdzi się podczas suszenia i wietrzenia butów, a także zapobiegnie odkształceniom poza sezonem. Strzałem w dziesiątkę może okazać się także bawełniany pokrowiec, który uchroni przed zarysowaniem nawet bardzo delikatny surowiec. Zachowanie oryginalnego pudełka również może być dobrym pomysłem.

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here