Akcesoria do pielęgnacji – jakich używać?

0
1255
Jakie akcesoria do pielęgnacji kupić?

Do codziennej pielęgnacji oprócz kosmetyków, potrzebujemy również akcesoriów. Jakie są podstawowe akcesoria do pielęgnacji paznokci, włosów i skóry?

Akcesoria do paznokci

Jeżeli chcemy mieć piękne i zdrowe paznokcie, musimy w odpowiedni sposób o nie zadbać. Należy pamiętać jednak, że sprawdzone kosmetyki to nie wszystko. Do codziennej pielęgnacji paznokci, niezbędne są niektóre akcesoria takie jak, pilniczek oraz cążki. Na rynku dostępne są różne rodzaje pilników do paznokci, są to: pilniczki papierowe, szklane, kamienne i metalowe.

Pilniczek zawsze należy dobrać do stanu naszych paznokci. Pilniczki papierowe są najbardziej popularne, polecane są do płytki paznokciowej, która nie stwarza problemów. Pilniczki szklane, polecane są do paznokci rozdwajających się, łamliwych. Pilniczki kamienne są uniwersalne, można piłować paznokcie za ich pomocą w dwóch kierunkach oraz można nimi też usuwać skórki z płytki. Pilniczki metalowe, zalecane są tylko do sztucznych paznokci. Ponieważ, w przypadku naturalnej płytki, zwiększają jej łamliwość oraz powodują rozdwajanie się.

Akcesoria do skóry twarzy

Oczyszczanie skóry twarzy to najważniejszy etap codziennej pielęgnacji. Jakie akcesoria są wtedy pomocne?

Ściereczka muślinowa jest rozwiązaniem dla wszystkich typów skóry. Bardzo dokładnie oczyszcza skórę twarzy, dobrze usuwa resztki makijażu, a przy tym delikatnie złuszcza martwy naskórek. Cera jest czysta i odświeżona.

Gąbka konjac, składa się z włókien, które bardzo skutecznie oczyszczają skórę twarzy. Gąbka usuwa zanieczyszczenia, co przyczynia się do odblokowania porów. Jest doskonałym rozwiązaniem dla osób, które mają wrażliwą skórę. Nie powoduje podrażnień, działa bardzo delikatnie.

Akcesoria do pielęgnacji - jakich używać?

Szczoteczka do oczyszczania twarzy, sprawdza się, w przypadku cery skłonnej do zapychania. Szczotka złuszcza naskórek i pobudza mikrokrążenie, dzięki temu kosmetyki, które są nałożone później lepiej się wchłaniają i działają. Nie polecana dla wrażliwej cery, może podrażnić.

Akcesoria do włosów

W przypadku włosów, najważniejszym akcesorium jest szczotka do czesania i szczotka do stylizacji. Szczotka do rozczesywania włosów musi być dostosowana do rodzaju włosów. Im cieńsze włosy mamy, tym cieńsze włosie powinna mieć nasza szczotka.

Najlepsze są szczotki, które mają włosie z naturalnego pochodzenia. Z kolei szczotka do stylizacji powinna być okrągła, wykonaną z drewna i naturalnego włosia.

Przeczytaj też: ZESTAWY DO PIELĘGNACJI – JAKIE KOSMETYKI NA PREZENT?

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here