Akcesoria pogrzebowe – co warto o nich wiedzieć?

0
1136
Akcesoria pogrzebowe

Organizacja pogrzebu wymaga ogromnego doświadczenie oraz znajomości prawa. Każdy pracownik zakładu pogrzebowego powinien wyróżniać się również ogromną skrupulatnością oraz dbałością o najmniejsze szczegóły – nawet te niewidoczne. Dlatego w trakcie organizacji ostatniej ceremonii pogrzebowej tak ważny jest wybór akcesoriów funeralnych.

Trumna i urna

Niezależnie od tego, czy pogrzeb jest tradycyjny, czy kremacyjny, wybór tych dwóch akcesoriów jest niezbędny. W Polsce prawo nakazuje, aby każde ciało zostało pochowane lub spopielone w trumnie. W przypadku pogrzebu kremacyjnego rodzina wybiera trumnę drewnianą, nielakierowaną oraz pozbawioną metalowych ozdobników. Z kolei urna może być już ozdobna oraz wykonana z dowolnego tworzywa. Urny mogą być wykonane z kamienia, metalu lub drewna. Ponadto mogą one być proste lub zawierać elementy ozdobne, jak pozłacany krzyż lub różę.

Trumna stosowana przy pogrzebach tradycyjnych jest już bardziej zdobna niż ta kremacyjna. W przypadku pogrzebów dzieci rodziny najczęściej decydują się na białe trumny, a osób starszych i poważnych – bogato zdobione trumny o ciemnym drewnie.

Wybór odpowiedniego akcesorium pogrzebowego pozostaje zawsze indywidualną kwestią rodzin. To tylko od nich zależy, czy zdecydują się na skromne drewniane trumny w stylu włoskim, czy może bogate trumny amerykańskie. Pracownicy kompleksowych zakładów pogrzebowych przedstawią oferty wszystkich trumien oraz pomogą podjąć decyzję w wyborze najbardziej odpowiedniej.

Galanteria Żałobna

Pogrzeb jest zamknięciem pewnego rozdziału – uhonorowaniem życia drugiego człowieka. Dlatego pracownicy zakładu Pogrzeby Cmentarz Komunalny w Kaliszu robią wszystko, aby odbył się on najgodniej. Aby człowiek został odpowiednio pożegnany, pracownicy przygotowują Zmarłego do pogrzebu poprzez zabieg tanatokosmetyki oraz galanterii żałobnej.

W wyniku przewlekłych chorób ciało człowieka może ulec gwałtownej przemianie. Bywa tak, że ulubiona sukienka lub garnitur nie pasują już po śmierci. Aby nie żegnać drugiego człowieka w za dużym ubraniu, pracownicy zakładu oferują eleganckie marynarki i garsonki, które są adekwatne do powagi całego wydarzenia.

Modlitewniki i krzyżyki

Chociaż po drugiej stronie przedmioty materialne nie są nikomu potrzebne, to przyjęło się, aby w dłoniach Zmarłego umieścić – w przypadku osób wierzących – modlitewnik, różaniec lub obrazek święty. Na życzenie rodzin, pracownicy zakładu Pogrzeby Cmentarz Komunalny umieszczają również bardziej spersonalizowane przedmioty, jak chociażby okulary do czytania, pędzel do malowania obrazów, długopis lub każdy element, który świadczył o twórczości i życiu drugiego człowieka.

Krzyże i tabliczki

Przez pierwszy rok, nim na grobie pojawi się pomnik, o miejscu spoczynku danej osoby symbolizuje krzyż i tabliczka z epitafium. Ten element pogrzebowy jest już ostatnim akcesorium, które muszą wybrać rodziny. Przez pewien czas to właśnie ten skromny krzyż i tabliczka będą miejscem pamięci o drugim człowieku. Dlatego tak ważny jest również jego wybór.

Wybór odpowiednich akcesoriów funeralnych może rodzić wiele pytań. Pracownicy zakładu Pogrzeby Cmentarz Komunalny są gotowi zawsze odpowiedzieć na wszystkie pytania w biurze przy ulicy Poznańskiej 2 w Kaliszu.

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here