Alkomaty

0
770
Alkomaty

Alkomat to popularne urządzenie pozwalające w szybki i prosty sposób sprawdzić, czy w naszym organizmie obecne są pozostałości wypitego alkoholu. Czasem niewinny drink czy kilka niewielkich cukierków może spowodować problemy. Nawet alkohole oznaczane przez producentów jako 0% – owe mogą zawierać śladowe ilości alkoholu. Dlatego warto mieć pod ręką mobilne urządzenie do pomiarów.

Kto powinien korzystać z alkomatu?

Alkomaty przeznaczone są dla wszystkich, którzy nie czują się pewnie i chcą przekonać się, czy mogą skorzystać z różnego rodzaju aktywności, jak np. jazda samochodem. Mandaty za prowadzenie po alkoholu są dotkliwe i lepiej ich unikać. Poza tym, jadąc po spożyciu narażamy inne osoby na niebezpieczeństwo. Dobrowolne poddawanie się badaniom alkomatem to wyraz odpowiedzialności za siebie i innych. Z urządzeń korzystają także policjanci oraz inne służby mundurowe. Badanie przeprowadza się podczas rutynowych kontroli lub doraźnie, gdy dana osoba przejawia nietypowe zachowania kojarzone ze stanem upojenia alkoholowego.

Nowoczesne alkomaty elektrochemiczne – specyfikacja

Obecnie na rynku dostępne są bardzo czułe urządzenia wykorzystujące innowacyjne rozwiązania. Alkomaty elektrochemiczne wyposażone w precyzyjny sensor dają bardzo miarodajne wyniki i są odporne na uszkodzenia mechaniczne. Raz do roku wymagają kalibracji, lecz poza tym odznaczają się wysoką jakością pracy i znikomym marginesem błędu. Są użytkowane przez profesjonalne instytucje, ale z powodzeniem mogą je zakupić także klienci indywidualni. To gwarancja niezawodności w kryzysowych sytuacjach. Poręczny i kompaktowy alkomat można przewozić ze sobą i zabierać wszędzie tam, gdzie może się przydać. Możemy go wozić na co dzień w samochodzie lub zabrać na wyjazd wakacyjny, gdyż nie zajmie dużo miejsca w bagażu.

Dlaczego warto mieć alkomat z atestem?

Na rynku dostępnych jest wiele urządzeń do pomiaru stężenia alkoholu w wydychanym powietrzu. Jednak nie wszystkie są profesjonalne. Niektóre alkomaty obarczone są sporymi błędach pomiarowymi. Lepiej zatem kupować autoryzowane sprzęty. Alkomat z atestem znanej marki i kupiony w renomowanym sklepie będzie działał z należytą starannością. Zawsze należy sprawdzać parametry techniczne urządzenia.

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here