Angielski dla dzieci z native speakerem – czy warto?

0
32110
Angielski dla dzieci z native speakerem

Rozmowa w danym języku z kimś, kto mówi nim od dziecka to zupełnie inne doświadczenie, niż w przypadku, gdy rozmawiają dwie osoby, dla których dany język jest czymś obcym, poznanym dopiero w późniejszym okresie. Nie tylko nieznajomość akcentu, ale także pewnych zwrotów czy slangu może być kłopotliwa. Na lekcjach w szkole każdy uczy się podobnych zwrotów, zdań i złożeń. Native speaker używa zaś często sformułowań, które, choć nie są wymuskane, to są po prostu naturalne i pojawiają się w rzeczywistych sytuacjach o wiele częściej.

Kim jest zatem native speaker? To osoba, dla której dany język jest pierwszym, rodzimym. Posługuje się nim w sposób naturalny, jako że wyrastał w nim od dziecka. Oczywiście może się zdarzyć, że równie dobrze, jak taka osoba, będzie mówił ktoś, kto zaczął mówić w konkretnym języku później, jako nastolatek czy nawet dorosły. Zazwyczaj jednak taka osoba posiada wrodzone zdolności językowe.

Angielski dla dzieci z native speakerem to zatem pomysł naprawdę ciekawy i warty przemyślenia. Jakie są zalety takiej nauki? Czy są jakieś wady? Czytaj dalej, a z pewnością się dowiesz!

Zalety nauki angielskiego z native speakerem

Angielski dla dzieci z native speakerem to przede wszystkim okazja, aby dziecko dowiedziało się, jak naprawdę mówi się w danym kraju. Oczywiście warto pamiętać o kwestii akcentów. W przypadku angielskiego będzie to znaczna różnica – między Szkotem czy Londyńczykiem jest dość spora przepaść. Na szczęście zazwyczaj native speakerzy starają się mówić z najpopularniejszymi, neutralnymi akcentami, których zrozumienie nie stanowi wyzwania dla ich rodaków z innych obszarów kraju.

Zalety nauki angielskiego z native speakerem

Native speaker pozwoli zatem dziecku na poznanie prawdziwego akcentu, co może wpłynąć pozytywnie na umiejętności samego ucznia. Jeśli ktoś bowiem uczy się od osoby, której akcent jest nieprawidłowy, są spore szanse, że sama będzie tak mówić. Im wcześniej jednak dziecko nauczy się odpowiednio wymawiać słówka i zdania, tym szybciej opanuje bezbłędną wymowę. Brak naleciałości z pewnością będzie czymś pozytywnym!

Poza kwestią akcentu native speaker nauczy dziecko naturalnego i swobodnego korzystania z języka. Angielski dla dzieci z native speakerem to okazja, by maluchy poznały, jak naprawdę mówi się w danym kraju. Chyba nikt nie łudzi się, że wymuskane formułki z podręczników czy zeszytów ćwiczeń są na co dzień wykorzystywane. Oczywiście nie chodzi tu o to, że dziecko zacznie mówić niepoprawnie. Pamiętajmy, że native speaker to nadal nauczyciel! A przynajmniej taką osobę warto wybrać. W szkole online Novakid uczą native speakerzy z różnych krajów, w tym z Anglii, Australii, USA czy Australii. Posiadają oni certyfikaty i zaświadczenia o tym, że ich umiejętności są odpowiednie, by przekazywać wiedzę swoim młodym uczniom. Angielski dla dzieci z native speakerem to zdecydowanie rzecz warta zainteresowania!

Wady nauki z native speakerem

Jeżeli wybierzemy dobrego nauczyciela, to nie musimy obawiać się zbyt wielu wad. Jedyną może być to, że nie zrozumiemy nauczyciela. Może to być jednak bardziej problematyczne dla nas, niż dla dzieci! Dobry nauczyciel ma swoje metody, w tym wprowadzanie języka ciała i gestów, aby przekazać informacje w sposób zrozumiały. Nawet jeśli uczniowi ucieknie jakieś słówko, to z czasem go zrozumie i zacznie wykorzystywać. Jeśli dziecko stresuje się rozmową z native speakerem, możesz je uspokoić – to zupełnie normalne i nie ma się czego wstydzić! Popełnianie błędów i nierozumienie pewnej części materiału jest naturalną częścią procesu nauki.

Zachęcamy, aby dać szansę takim nauczycielom. Angielski dla dzieci z native speakerem z pewnością przyniesie rewelacyjne efekty, a dzieci będą zachwycone!

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here