Aranżacja pomieszczeń w nowoczesnym stylu

0
985

Sposobów wykończenia wnętrz jest coraz więcej. Do wyboru mamy wiele różnego rodzaju produktów, które pozwalają nam zrealizować praktycznie każdą wizję. I co najważniejsze, możemy to zrobić w sposób stosunkowo łatwy. Niezależnie od tego, czy inspirujemy się naturą, nowoczesnością czy minimalizmem. Wystarczy skorzystać z takich rozwiązań jak płytki ceramiczne, które odznaczają się niezwykle ciekawym i zróżnicowanym designem.

Minimalizm w połączeniu z nowoczesnością

W czasach, kiedy można mieć wszystko, zaczynamy tęsknić za prostotą i surowością. To dlatego tak popularne są dzisiaj style wzorowane na skandynawskim minimalizmie czy nowoczesnej surowości, która wprowadza do wnętrz materiały uważane jeszcze do niedawna za elementy, które należało przykryć i ozdobić. I coraz popularniejsze stają się wnętrza industrialne lub te całkowicie inspirowane naturą, gdzie drewno, kamień i nawet glina, wyznaczają cały rytm aranżacji.

W połączeniu nowoczesności z minimalizmem powstał całkowicie nowy nurt, dzięki któremu do wnętrz niczym tornado wkroczył beton. Jeszcze do niedawna robiliśmy wszystko, aby go zakryć, żeby tylko uciec od jego chłodu i niedoskonałości. Obecnie stanowi on przeciwwagę do nowoczesnego wyposażenia, świetnie z nim kontrastując i pozwalając na pogodzenie się z tym, że niedoskonałość także może być piękna. I w ten sposób prostota i siła betonu otrzymała głos, który coraz częściej staje się motywem przewodnim w wystroju wielu nowoczesnych wnętrz.

Beton i wielki format

Wśród kolekcji, które doskonale wydobywają ukryte piękno betonu, na szczególną uwagę zasługuje Tubądzin Torano White, kolekcja oferowana przez polską markę produkującą wysokiej klasy płytki ceramiczne, dla której projekty tworzy m.in. Maciej Zień.

Torano white to płytki wielkoformatowe z linii Monolith, gdzie największe płytki mają format około 2400 na 1200 mm. Płytki z wielkiego formatu zrewolucjonizowały branżę płytkarską. Są one niezwykle efektowne, jednak w rzeczywistości to ich design pozwala nadawać wnętrzom niezwykłego stylu.

W przypadku kolekcji tubądzin torano white mamy do czynienia z płytkami, które doskonale imitują beton. Oprócz linii white producent oferuje także nieco ciemniejszy odcień płytek w wersji torano grey. Rektyfikowane krawędzie płyt umożliwiają stosowanie niezwykle cienkich fug. Dzięki temu całość wygląda spektakularnie. Co najważniejsze, płytki te można układać zarówno na podłodze, jak i na ścianie.

Beton na ścianie

Inspiracja betonem – w jakich wnętrzach się sprawdzi?

Aranżacje oparte na materiałach surowych, którym bez wątpienia jest beton, najlepiej sprawdzają się w nieco większych wnętrzach. W tym przypadku jednak płyty wielkoformatowe stanowią antidotum, które umożliwia zastosowanie tej inspiracji także w mniejszych pomieszczeniach. Jest to możliwe, ponieważ tego typu płytki powiększają optycznie wnętrza.

Co ciekawe, płytki imitujące beton możemy położyć nie tylko w salonie, ale także w łazience, kuchni, a nawet w sypialni. Jest to zatem materiał uniwersalny. Odnajdzie się on w każdym pomieszczeniu, które chcemy urządzić w stylu nowoczesnym i minimalistycznym.

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here