Aranżacja wnętrz w stylu boho

0
1897
Aranżacja wnętrz w stylu boho

Styl boho kojarzy się z wolnością i nieograniczoną swobodą. To te cechy sprawiły, że zyskał on ogromną popularność w czasach rewolucji obyczajowej na przełomie lat 60-tych i 70-tych XX wieku. Jego korzeni szukać można jednak zdecydowanie wcześniej.

Styl boho – historia i inspiracje

Już w XIX wieku można było zauważyć pewne elementy, które blisko sto lat później stały się popularne za sprawą ruchu hipisowskiego. Chodzi oczywiście o środowisko tzw. cyganerii artystycznej, której wizytówką było łamanie ustalonych konwenansów i norm społecznych. Jej przedstawiciele, z Arthurem Rimbaudem i Paulem Verlainem na czele, głośno demonstrowali swą pogardę do materializmu, promując znacznie luźniejsze podejście do życia.

Z tych poglądów wykluł się późniejszy styl boho wykorzystywany w dekoracji wnętrz, który łączy pewną artystyczną niedbałość, wyważony eklektyzm oraz swobodę w doborze materiałów i wzorów. Fuzja szalonych barw połączona z wzornictwem lat 60-tych ubiegłego wieku to jeden z najciekawszych trendów ostatnich lat. Czemy? Wystarczy spojrzeć jaką swobodę aranżacyjną daje styl boho, aby zakochać się w nim i odnaleźć metodę w tym szaleństwie – https://www.paradyz.com/inspiracje/styl-boho-we-wnetrzach.

Kuchnia w stylu boho

Pomieszczeniem, w którym boho sprawdza się idealnie, prezentując swój urokliwą estetyką jest kuchnia (https://www.paradyz.com/inspiracje/kuchnia-w-stylu-boho). Aranżując ją, możemy postawić np. na minimalistyczny przepych biało-złotego salonu połączonego z jadalnią i aneksem kuchennym lub wybrać wyrazistość, projektując wnętrze kuchenne z geometrycznymi wzorami na ścianie. W tym tkwi urok stylu boho – eklektyzm pozwalający na tworzenie spektakularnych przestrzeni z nutką ekstrawagancji.

Gdzie szukać inspiracji do stworzenia wyjątkowej kuchni? Wystarczy odwiedzić stronę Ceramiki Paradyż (https://www.paradyz.com/plytki/kuchnia) i wybrać swój ulubiony model płytek. Proste? Może nie do końca… Oferta producenta jest bardzo szeroka, jednakże jedno jest pewne – każdy znajdzie produkt idealnie skrojony pod swoje potrzeby.

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here