Basen rozporowy dla dzieci – sposób na udane wakacje w ogrodzie

0
677
Basen rozporowy dla dzieci

„Mamo, tato nudzi mi się…”– to zdanie przyprawia o zawrót głowy każdego rodzica. Jak wypełnić dzieciom czas podczas wakacyjnej przerwy? Czy istnieje niezawodny sposób na nudę? Tak. Rozwiązaniem może być basen rozporowy. Przeczytaj krótki przewodnik, by wiedzieć, na co zwrócić uwagę przy zakupie. Przekonaj się, że wakacje, basen, dzieci to połączenie idealne.

Basen rozporowy dla dzieci – co warto wiedzieć?

Przed zakupem odpowiedz sobie na kilka pytań:

– Ile osób będzie korzystało z basenu? Tylko dzieci, czy dzieci i dorośli?
– W jakim wieku są dzieci?
– Ile miejsca masz w ogrodzie lub na działce?

Następnie zwróć uwagę na wysokość i średnicę (wszystkie baseny rozporowe są okrągłe). Dla maluchów wystarczy jeden z mniejszych modeli (do 2 m średnicy i ok. 0,5 m wysokości). Dostępne są baseny dla dzieci, np. w kształcie kraba lub w ciekawe dziecięce grafiki (samoloty, rybki, dinozaury).

Jeśli basen będzie przeznaczony dla starszych dzieci i dorosłych wybierz taki o wysokości powyżej metra. Na rynku znajdziesz baseny rozporowe o średnicy ponad 4,5 m.

Montaż jest bardzo prosty. Wystarczy rozłożyć basen na płaskiej powierzchni, nadmuchać kołnierz i nalać wodę. Pod naporem wody sam zacznie się rozkładać.

Basen rozporowy możesz kupić już od ok. 150 zł.

Zadbaj o czystą wodę w basenie dla dzieci

Gdy basen jest mały wlanie i wylanie wody nie jest problemem, jednak większe modele potrafią pomieścić ponad 2500 l. Częsta wymiana takiej ilości wody jest nie tylko mało ekonomiczna, ale także mało ekologiczna. Jak, więc zadbać o jej jakość, by dzieci mogły się bezpiecznie kąpać?

Niezbędnym akcesorium jest pompa filtrująca, która utrzyma basen w czystości. Do wyboru są filtry kartuszowe lub piaskowe. Przydatny może okazać się także skimmer, który po podłączeniu do pompy wyłapuje większe zanieczyszczenia.

Popularną metodą oczyszczania wody jest chlor. Jednak, jeśli skóra Twoich dzieci jest szczególnie wrażliwa, zastosuj tabletki z aktywnym tlenem, który jest delikatniejszy i nie posiada drażniącego zapachu.

Warto zaopatrzyć się również w specjalną pokrywę, dzięki której do basenu nie dostaną się robaki, gałązki, czy liście. To również doskonałe zabezpieczenie na noc i podczas opadów atmosferycznych.

Zaopatrz się w akcesoria do zabawy

Możliwość pluskania się w wodzie jest wspaniałą atrakcją dla dzieci. W prosty sposób możesz jeszcze bardziej uatrakcyjnić czas swoim pociechom, a sobie zapewnić chwilę wytchnienia. Dokup dmuchane zabawki w różnych kształtach (pontonik, flaming, zestaw do koszykówki), piłki plażowe, czy młynek do wody i zobacz, ile frajdy sprawią Twoim dzieciom i Tobie.

Basen na wakacje dla dzieci to zawsze trafiony pomysł. Zabije nudę i pomoże przetrwać upały. Jego zakup nie zrujnuje domowego budżetu, a instalacja zajmie Ci tylko kilka chwil.

Kup basen rozporowy dla Twojego dziecka w sklepie https://basenyogrodowe.pl/.

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here