Biurko regulowane – dla kogo?

0
2824
Biurko regulowane – dla kogo?

Istnieje na polskim rynku meblarskim naprawdę pokaźna ilość rozmaitych rodzajów elementów meblowych z kategorii biurka gabinetowe czy też biurka wyposażające pokój ucznia i nastolatka. Możliwości w tym zakresie jest naprawdę wiele, a konsument ma w czym przebierać.

Niestety bardzo często pierwszą i główną kwestią, na którą zwracamy uwagę w szczególności są koszty oraz aspekt wizualny. Oczywiście jest to nie tylko mebel praktyczny, ale także przedmiot, który ma stylizacyjnie pasować do wystrajanego nimi wnętrza, ale nie zapominajmy o tym, że głównie biurko powinno być funkcjonalne, aby zapewniało komfortową i zdrową pracę przy nim.

Spośród szeregu modeli rozmaitych biurek, jakie dominują dziś w sklepach meblarskich, bardzo często pojawiającym się wariantem są modele regulowane. O nich nieco więcej we fragmentach poniżej.

Biurko jest nadrzędnym elementem wyposażenia pokoju każdego dziecka uczęszczającego do szkoły i zmuszonego do tego, aby po lekcjach w murach szkolnych odrabiać zadania i uczyć się. Musimy uczniakowi przygotować właściwą przestrzeń, aby nie tylko pracowało mu się wygodnie, ale także żeby nie krzywił się, nie forsował mięśni, stawów, nie psuł sobie sylwetki, nie nadwyrężał nadgarstków, nie garbił się i nie krępował mikrokrążenia.

Biurko regulowane – dla kogo?

O tych wszystkich kwestiach należy pamiętać bezwzględnie, podobnie jak i o tym, aby umiejscowić biurko w dobrym miejscu w pokoju, żeby docierało tam naturalne światło w jak największej ilości. To ma bowiem ogromny wpływ na jakość pracy oczu naszych latorośli. Jeżeli natomiast nie ma opcji, aby do blatu docierało naturalne światło zza okna, musimy zainwestować nie tylko w mebel, ale także idealnie do niego dobrane oświetlenie sztuczne z odpowiednimi żarówkami. Przejdźmy teraz jednakże do omówienia zalet, jakie wiążą się ewidentnie z inwestycją w biurko regulowane.

Ten rodzaj mebla powinien być kupiony po gruntownym przemyśleniu. Przede wszystkim musimy dokładnie zmierzyć przestrzeń, jaką mamy i w konsekwencji tego dobrać wysokość latu. Przede wszystkim ten rodzaj mebla musi być odpowiednio wysoki, aby nie kurczyć się niepotrzebnie, aby jego głębokość oraz szerokość były stosownie dopasowane.

Jeżeli kupujemy stałe biurko bez opcji regulacji nie ma możliwości, aby zmieniać wysokość, na przykład w momencie, gdy dziecko rośnie. Kiedy zaś mamy właśnie opisywane tu biurko regulowane, jak najbardziej jest to możliwe. Możemy je dopasowywać do wzrostu użytkowników, ich preferencji, zapotrzebowania.

Jest to gwarancja komfortu pracy oraz nauki. W przeciętnych modelach tego typu istnieje opcja regulacji między 52 a 75 centymetrów, a więc rozbieżność jest naprawdę spora. Mebel może być więc optymalny zarówno dla dziecka, jak i dla osoby dorosłej. Zaleca się, aby nastolatek oraz dorosły siedzieli na wysokości jakichś 72 – 75 centymetrów. Jeżeli mowa o osobach odznaczających się szczególnie dużym wzrostem, to jest to od 80 do nawet 85 centymetrów wysokości blatu.

Podczas regulowania powierzchni biurka natomiast trzeba zachować takie parametry, aby jego użytkownik zachował kąt prosty między ramieniem i przedramieniem. Co więcej, jeżeli pracujemy przy typowym biurku regulowanym i na standardowym krześle biurowym, powinniśmy tak je dostosować do siebie nawzajem, żeby była opcja swobodnego dotykania stopami do podłoża. Zaleca się, aby osoby o wzroście od 1,13 do 1,27 m miały blat na poziomie 52 cm, w przedziale 1,28 do 1,42 na poziomie 58 cm, w przedziale 1,43 do 1,57 na wysokości 64 cm, z kolei między 1,58 do 1,72 – 70 cm i przy opcji wzrostu ponad 1,73 – 76 cm.

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here