Brwi

0
3824
Brwi

Ładny wygląd brwi jest niezwykle ważny. Dbają o nie nie tylko kobiety, lecz także mężczyźni. Jak powinna przebiegać właściwa depilacja brwi? Czy jest ona trudna?
Jeśli boimy się depilacji i nie wiemy, jak się do tego zabrać w przypadku brwi, warto zwrócić się w tej kwestii o pomoc do kosmetyczki. która nie tylko ładnie wystylizuje nam brwi, lecz także pokryje je henną i doradzi, jak o nie dbać.
Pamiętajmy, że wygląd brwi dodaje nam charakteru i stanowi piękną otoczkę oczu i czoła. Mimo, że regulacja brwi jest dość łatwym procesem, to nie każdy umie to zrobić prawidłowo. Kształt brwi powinien być odpowiednio dobrany do twarzy.
Pierwsza opcja jest taka, że depilacja brwi jest wykonywana woskiem w gabinecie kosmetycznym. Jest to szybki zabieg, który na dodatek jest bardzo tani (około 10-20 złotych). Początkowo może się wydawać bolesny, jednak z czasem można się przyzwyczaić.
Drugą opcją jest regulacja brwi pęsetą kosmetyczną, którą kupimy w każdej drogerii lub aptece. Jeśli chcemy sami wyregulować sobie brwi, warto zrobić to po kąpieli, gdy skóra jest odpowiednio nawilżona. Do tego potrzebne jest lustro i dobre oświetlenie. Pamiętajmy o tym, że nie każdy ma do tego talent, dlatego warto wybrać się do gabinetu, gdzie kosmetyczka wykona nam taką depilację. Depilacja brwi odbywa się pod łukami brwiowymi, ale także nad łukami, gdyż tam też znajdziemy pojedyncze włoski.
Po regulacji, skóra wokół brwi może być trochę zaczerwieniona i opuchnięta. Złagodzić to mogą kostki lodu lub odpowiedni krem, który szybko usunie zaczerwienienie.
Stylizacja brwi jest dla każdej kobiety kluczowym elementem dbania o własny wizerunek i elegancję. Nikt bowiem nie chce mieć zanadto owłosionych, czy krzaczastych brwi.
Wiele kobiet korzysta też z henny, którą nakłada się bezpośrednio na wydepilowane brwi. Henna przeważnie ma ciemny kolor i jest dobrana do karnacji danej osoby i koloru włosów. Kolor czarny i brąz to odcienie, które królują w tym aspekcie. Henna ma swoje plusy – podkreśla piękny kształt brwi i nadaje im kolor. Niektóre kobiety mają bardzo jasne włoski brwiowe, dlatego mogą one skorzystać z henny, która podkreśli brew i nada jej charakteru.
Jak często powinna mieć miejsce depilacja brwi? Wszystko zależy od preferencji danej osoby, a także od tego, jak szybko odrastają jej włoski wokół brwi. Niektórym wystarczy depilacja brwi raz na dwa lub trzy miesiące, inni potrzebują jej co trzy/cztery tygodnie. To kwestia indywidualna i uzależniona od potrzeb naszych i naszego organizmu.
Źle dobrany kształt lub kolor brwi może wpłynąć na niekorzystny wygląd całej twarzy. Może on dodać lat i wyglądać bardzo nieatrakcyjnie. Dlatego jeśli chcemy zadbać o ładną twarz, zadbajmy także o nasze łuki brwiowe. Niby są one niewielkim elementem na twarzy, który nie rzuca się od razu w oczy, jednak potrafi sprawić, że poczujemy się atrakcyjnie i młodo. Warto o to zadbać, jeśli chcemy się poczuć komfortowo i nie wstydzić się krzaczastych i nierównych brwi. Każda elegancka kobieta (a także mężczyzna) o tym pamięta.

alterstyl.pl

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here