Bryczesy: czy można się rozprawić z nimi jeszcze przed wiosną?

0
1919
Bryczesy - kobieta trzymająca luźną skórę na udzie

Mianem bryczesów określa się nadmiar tkanki tłuszczowej występujący po zewnętrznej stronie ud. Z problemem tym zdecydowanie częściej borykają się panie – bryczesy mogą być efektem zarówno uwarunkowań genetycznych, jak i niedoboru aktywności fizycznej. Na szczęście bryczesy nie muszą powodować kompleksów i zaniżonej samooceny – istnieją nowoczesne zabiegi medycyny estetycznej, dzięki którym można się ich pozbyć.

Z tekstu dowiesz się:

  • czy istnieją skuteczne ćwiczenia i dieta na bryczesy,
  • jak się pozbyć bryczesów dzięki radiofrekwencji mikroigłowej,
  • czy lipoliza iniekcyjna to dobry sposób na bryczesy.

Co to są bryczesy? To potoczna nazwa nagromadzonej po zewnętrznej stronie ud tkanki tłuszczowej – objawia się to powiększeniem ich objętości oraz mało elastyczną, obwisłą, luźną skórą na udach. Bryczesy na udach są głównie problemem kobiet, któremu często towarzyszy również cellulit, a niekiedy nawet obrzęki limfatyczne.

Bryczesy na udach mogą mieć różne przyczyny – czasami występują one nawet u ogólnie szczupłych pań i wówczas są efektem indywidualnych predyspozycji genetycznych. Nagromadzenie tkanki tłuszczowej w okolicach ud jest spotykane u osób z nadmiarem kilogramów – uda są, obok m.in. brzucha i pośladków, jednym z newralgicznych obszarów ciała. Bywa i tak, że bryczesy towarzyszą obrzękowi limfatycznemu, czyli zaburzeniom w transporcie limfy w organizmie.

Jak pozbyć się bryczesów – ćwiczenia i dieta

Jeżeli bryczesy są jedynie problemem natury estetycznej, można spróbować zredukować je poprzez aktywność fizyczną oraz odpowiednią dietę. Polecane ćwiczenia na bryczesy to m.in, przysiady, jazda na rowerze terenowym i stacjonarnym, rozmaite odmiany stepu i joggingu, tzw. nożyce podczas leżenia na plecach czy unoszenie nóg w leżeniu na boku. Jeśli chodzi o dietę, to powinna być ona bogata we wszystkie niezbędne składniki mineralne, witaminy i substancje odżywcze. Powinno się jeść 4-5 niewielkich posiłków dziennie, pamiętając o obowiązkowym zjedzeniu śniadania. Należy ograniczyć spożywanie prostych cukrów, tłuszczu pochodzenia zwierzęcego i soli. Ważne jest, by dużo pić – co najmniej 2-2,5 litra płynów dziennie.

Jak się pozbyć bryczesów – radiofrekwencja mikroigłowa Morpheus

Sporo skutecznych zabiegów na bryczesy ma oczywiście współczesna medycyna estetyczna. W klinice medycyny estetycznej ESTELL w Warszawie poleca się w tym celu m.in. radiofrekwencję mikroigłową Morpheus. Polega ona na wykonywaniu izolowanymi igłami nakłuć na głębokość od 0,5 do 4 mm. Igły emitują fale radiowe, które działają na dwa sposoby – po pierwsze skracają już istniejące włókna kolagenu i elastyny, a po drugiej – stymulują proces produkcji nowego kolagenu. Korzystnie na stan skóry wpływa także sam proces mechanicznych iniekcji, które natychmiast pobudzają naturalne procesy regeneracji organizmu.

Efekty zabiegu Morpheus w obrębie ud to:

  • poprawa napięcia i zagęszczenia skóry,
  • wyraźnie gładsza i bardziej elastyczna skóra,
  • ujędrnienie struktury skóry,
  • redukcja rozstępów.

Dla jak najlepszych efektów zaleca się wykonanie serii 4 zabiegów w odstępie 3 tygodni.

Lipoliza iniekcyjna – sposób na bryczesy

Skuteczną metodą usuwania bryczesów na udach jest również lipoliza iniekcyjna. Jest to zabieg, który polega na wprowadzeniu w odpowiednie partie skóry poprzez iniekcję ściśle dobranych preparatów o konkretnych właściwościach. W przypadku bryczesów jest to najczęściej preparat Dermaheal LL, który pobudza spalanie tkanki tłuszczowej i ma działanie antycellulitowe.

Lipoliza iniekcyjna skutecznie rozbija nagromadzone komórki tłuszczowe, przyspieszając ich spalanie oraz usuwanie z organizmu. Skóra na udach staje się bardziej elastyczna, sprężysta, jędrna i gładka. Liczba zabiegów zależy od indywidualnych potrzeb pacjenta – w fazie intensywnej standardem są 4 zabiegi w odstępie 2-3 tygodni, a później w celach podtrzymujących wykonuje się 2-3 takie serie w roku.

W przypadku dużego problemu z bryczesami i chęci poprawienia figury warto się zgłosić do kliniki ESTELL – nasi specjaliści podczas konsultacji doradzą, jaki zabieg sprawdzi się u najlepiej! Zachęcamy do kontaktu!

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here