Bukiet we flakoniku

0
1397

Chyba każda kobieta lubi otrzymywać kwiaty. Nic więc dziwnego, że zapach kwiatów kojarzy się z adoracją, romantyzmem i jest, no cóż, po prostu przyjemny. Perfumiarze dostrzegli słabość pań do słodkich roślinnych nut- rodzina kwiatowa jest więc bodaj najpopularniejszą pośród perfum damskich.
Wariacji zapachów kwiatowych są tysiące, szczególnie, że wiele popularnych zapachów wdzięcznie łączy się z innymi rodzinami. Znajdziemy zatem zapachy kwiatowo-owocowe- słodkie, smakowite, lekkie i rześkie. Są to zapachy romantyczne, orzeźwiające i pełne uroku. Równie rześkie i świeże potrafią być połączenia kwiatowo-cytrusowe. Zdecydowanie bardziej zmysłowe i seksowne są połączenia słodkich kwiatów z ciężkimi i tajemniczymi nutami orientalnymi. By podkreślić styl i elegancję łączy się zapachy świeżych kwiatów z orzeźwiającymi, ziołowymi nutami szyprowymi, czy fougere. Nie da się zatem ukryć, że woń kwiatów jest wdzięczna i uniwersalna.
Najbardziej popularnym kwiatem jest bez wątpienia róża, we wszystkich swych wariacjach- warto zaznaczyć, że pojawia się ona nawet w kompozycjach typowo męskich, które rzadko dopuszczają nuty kwiatowe. Kolejną bardzo popularną nutą jest jaśmin, który również pojawia się w perfumach przeznaczonych dla panów. Innymi, niezwykle popularnymi zapachami kwiatowymi są magnolia, hiacynt, konwalia, piwonia, irys, czy frezja.
Zapachy kwiatowe są niezwykle uniwersalne i występują w bardzo różnorodnych kompozycjach, można więc je dopasować pod indywidualny styl i upodobania.

rebel-tv.pl

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here