Chciałbyś zaskoczyć swoich gości? Zdecyduj się na pokaz kuchni molekularnej!

0
1479

Kuchnia molekularna bazuje na naturalnych produktach i opiera się na wykorzystaniu wiedzy o chemicznych i fizycznych procesach. Bardzo ważną kwestią w kuchni molekularnej jest szczególna dbałość o formę i wygląd każdej potrawy. Do przygotowania posiłków używa się wysokiej jakości składników, ponadto ogromną wagę przywiązuje się do obróbki termicznej. Ostrożność, cierpliwość, znajomość procesów chemicznych i fizycznych oraz wykorzystanie wykwintnych składników pozwalają przygotować fantastycznie wyglądające i odznaczające się intensywnym smakiem potrawy.

Przyrządzanie posiłków zgodnie z zasadami kuchni molekularnej wygląda bardzo spektakularnie i interesująco. Gołym okiem widoczne są zmiany, takie jak przekształcenie składników pokarmowych ze stanu ciekłego w stan stały lub ze stanu gazowego w stan ciekły.

Pokazy kuchni molekularnej są doskonałym widowiskiem umożliwiającym podziwianie efektów przygotowania posiłków według zasad kuchni modernistycznej. Bardzo często tego typu atrakcje są zamawiane na różnego rodzaju eventy i spotkania. Pozwalają zaskoczyć zgromadzonych gości i zapewniają im niezastąpioną rozrywkę.

Pokazy kuchni molekularnej – charakterystyka i rodzaje

Wysokiej jakości pokazy kuchni molekularnej są organizowane przez rozpoznawalną firmę – The Food. Działa ona od siedmiu lat na rynku polskim i zagranicznym. Pochwalić się może wieloma udanymi eventami kulinarnymi. Zajmuje się kompleksową obsługą różnego rodzaju wydarzeń zapewniając niezbędne i gwarantujące piorunujący efekt elementy np. modułowe podświetlane bary molekularne, wysokiej jakości nagłośnienie, oświetlenie oraz branding stanowiska. Firma posiada ogromne doświadczenie w przygotowywaniu i prowadzeniu eventów kulinarnych np. w Caprice-Holdings w Londynie, The Westin Dragonara Resort na Malcie , ponadto współpracowała ze znanymi markami np. Shell, Pepsi, Sony, Play i wiele innych. Ich pokazy są idealnym pomysłem na niezapomnianą rozrywkę dla Twoich gości (wesele, konferencje, spotkania biznesowe, targi i inne wydarzenia).

Firma The Food organizuje przeróżnego rodzaju pokazy kuchni molekularnej, między innymi:

  • Pokaz molekularny – zachwyca i rozśmiesza, jest prowadzony przez specjalistów, którzy umiejętnie przygotowują molekularne dzieła sztuki.  skutecznie angażuje do współpracy gości i oswaja ich z ciekłym azotem.
  • Warsztaty molekularne – to wspólne tworzenie przekąsek oraz drinków wraz z gośćmi. Dają możliwość spróbowania własnych sił w kuchni molekularnej (samodzielne przygotowanie niecodziennej kolacji, lunchu).
  • Bar molekularny – show polegające na przygotowywaniu oraz degustacji molekularnych drinków (fluorescencyjny shot serwowany w probówce, sorbet Mojito, dymiący drink Cuba Libre, alkoholowa babeczka z wódki ). Wszyscy uczestnicy wydarzenia mogą próbować drinki, a także wspólnie z organizatorami je przyrządzać.
  • Bufet Degustacyjny – doskonałe uzupełnienie molekularnego show. Polega na przygotowaniu nietypowych przekąsek np. lizak z parmezanu, balon z mozzarelli, mus z ciemnej czekolady smażony w ciekłym azocie i wiele innych.

Ponadto firma the food chętnie podejmuje się wykonania niestandardowych projektów. Potrafi przygotować indywidualną ofertę stworzoną według potrzeb klienta np. menu nawiązujące smakowo lub kolorystycznie do logo marki. Działa na różnych płaszczyznach i jest otwarta na organizację nieszablonowych projektów. Zapewnia unikatową i niezastąpioną atmosferę na eventach, przyjęciach i wszelkiego typu spotkaniach.

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here