Ciężka praca siedząca

0
1552

Każdy rodzaj pracy męczy nasze ciało. Wydawałoby się, że praca siedząca jest bardzo komfortowa. Nic bardziej mylnego, wiele godzin spędzonych w nienaturalnej pozycji, wykańcza organizm i powoduje skrzywienie kręgosłupa, choroby stawów, mięśni, układu krążenia i choroby oczu. Zatem jak pracować przy biurku, aby zupełnie nie stracić zdrowia.

Uważaj na kręgosłup!
Bardzo ważna sprawa, to odpowiednia pozycja osoby siedzącej przy biurku. Staramy się aby plecy były wyprostowane. Fotel powinien być odpowiednio wyprofilowany, a jego wysokość pozwalała aby stopy całą powierzchnią spoczywały na podłodze, a kolana były zgięte pod kątem 90 stopni. Obie ręce, aż do łokci powinny spoczywać na blacie biurka. Monitor należy ustawić tak aby jego środek był na wysokości naszych oczu i nie trzeba było się do niego nachylać. Jeśli będziemy przestrzegać powyżej wymienionych wskazówek, to z pewnością kręgosłup osoby siedzącej przy biurko jest we właściwym ułożeniu.

Praca siedząca: zadbaj o stawy!
Siedząc raczej nie ruszamy się, wiec większość stawów jest nieruchoma, w nienaturalnej pozycji. Może to powodować ból i problemy z rozruszaniem się po odejściu od biurka. Aby uniknąć tak niekomfortowej sytuacji, starajmy się przynajmniej raz na godzinę wstać i przejść się, dodatkowo można delikatnie rozruszać stawy, które czujemy że zesztywniały.

Układ krążenia pod kontrolą!
Podobnie rzecz się ma z układem krążenia. Niejednokrotnie gdy niewłaściwie siedzimy przy biurku drętwieje nam noga, ręka, część pleców. Im dłużej siedzimy, tym trudniej nam się myśli, a to dlatego że brak ruchu utrudnia krążenie krwi, które odpowiada za prawidłowe dotlenienie wszystkich zakątków naszego działa.

Po pracy ruszaj się!
Zbawieniem dla osób wykonujących pracę siedzącą jest duża porcja ruchu po pracy. Wystarczy zwykły spacer w drodze do domu, aby nasze stawy, mięśnie, kręgosłup i całe ciało w końcu odetchnęło i się odprężyło. Ruch jest najlepszym lekarstwem dla wszystkich, którzy spędzają długie godziny przy biurku.

zdrowieinatura.pl

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here