Co kupić dziecku na chrzest?

0
1210
Co kupić dziecku na chrzest

Dostałeś zaproszenie na chrzest i nie masz pomysłu na podarunek z tej okazji? Poniżej znajdziesz propozycje najlepszych pomysłów na prezent na chrzciny dla chłopca i dziewczynki.

Pismo Święte — praktyczny upominek z okazji chrztu

Jaki jest najlepszy prezent na Chrzest Święty? Dziecku przystępującemu do tego sakramentu podarować można na przykład Biblię. To uniwersalny, ponadczasowy upominek, który nigdy nie wychodzi z mody. Z powodzeniem wręczyć mogą go zarówno dziadkowe, jak i rodzice chrzestni. Najlepszym rozwiązaniem będzie Biblia dla dzieci napisana przystępnym językiem, wraz z kolorowymi, przykuwającymi wzrok ilustracjami. Aby podkreślić wyjątkowość wydarzenia, jakim jest Chrzest Święty, warto postawić na pomysłowy prezent na chrzciny pod postacią personalizowanego Pisma Świętego zawierającego imię dziecka oraz datę sakramentu. Oryginalnym prezentem na chrzciny jest także Biblia grawerowana. Prezentuje się ona niezwykle elegancko, a znajdujący się na niej nadruk jest trwały i odporny na zniszczenie. W roli prezentu na chrzest religijny dobrze sprawdzi się również Pismo Święte w dekoracyjnym pudełku, na przykład drewnianym. Bogaty wybór eleganckich Biblii na chrzest znaleźć można na stronie: https://arena.pl/kategoria/ksiazki-religijne-ksiazki-o-religii-9273.

Biżuteria — elegancki pomysł na prezent na chrzest

Szukasz eleganckiego pomysłu na prezent na chrzest? Postaw na biżuterię! To niezwykle praktyczny upominek, co do którego można mieć pewność, że posłuży dziecku przez długi czas, przypominając o tym niezwykłym wydarzeniu. Podarunki tego typu podzielić można na te dla dziewczynek oraz chłopców. Jeżeli chodzi o pierwsze z nich, w charakterze podarunku z okazji Chrztu Świętego doskonale sprawdzą się na przykład złote lub srebrne kolczyki, łańcuszek z zawieszką w kształcie serduszka lub pierwszej litery imienia czy bransoletka z blaszką zawierającą grawer. A co, jeżeli chodzi o biżuterię tego typu dla chłopca? Dobrym pomysłem na prezent na chrzest tego typu będzie medalik na łańcuszku z wizerunkiem Matki Boskiej, na którym wygrawerowane zostało imię dziecka oraz data sakramentu.

Srebrne upominki z grawerem — nietypowy prezent na chrzest

Niebanalnym pomysłem na prezent na chrzest są różnego rodzaju pamiątki od Arena.pl z grawerem wykonane ze srebra. Jednym z nich jest łyżeczka. Co symbolizuje taki podarunek? Jego znaczenie odnosi się do angielskiego zwrotu „being born with a silver spoon in the mouth”, który oznacza „urodzić się ze srebrną łyżeczką w ustach”. Stanowi on odpowiednik polskiego powiedzenia „w czepku urodzony”. Srebrna łyżeczka symbolizuje szczęście oraz bogactwo dla nowo narodzonego dziecka. Równie popularnym upominkiem z okazji Chrztu Świętego jest smoczek z grawerem. Stanowi on symbol czasów dzieciństwa pełnych beztroski. Do wyboru są modele gładkie lub ozdobione połyskującymi kryształkami w różnych kolorach. Zarówno chłopcu, jak i dziewczynce, z okazji chrztu wręczyć można także grawerowaną grzechotkę budzącą skojarzenia z zabawą i poznawaniem świata. Jakiego rodzaju informacje można umieścić na pamiątkowej inskrypcji do takiego podarunku? Może to być zarówno imię dziecka przystępującego do sakramentu, jak i data wydarzenia czy osobista dedykacja od osoby wręczającej prezent.

Sztabka złota — praktyczny upominek na Chrzest Święty

Co jeszcze wręczyć można dziecku z okazji Chrztu Świętego? Praktycznym podarunkiem, który dobrze sprawdzi się zarówno w przypadku chłopca, jak i dziewczynki jest sztabka złota. To niezwykle wartościowa, piękna pamiątka tego wyjątkowego sakramentu oraz inwestycja w przyszłość dziecka. Dostępne na sklepowych półkach sztabki różnić mogą się od siebie wagą. Najtańsze z nich mają masę zaledwie 1 grama, najdroższe — 1000 gramów. Do takiej sztabki złota dołączany jest certyfikat autentyczności stanowiący potwierdzenie jej wagi i czystości złota. Sprawia to, że taki zakup jest w pełni udokumentowany oraz bezpieczny.

Szukając najlepszego pomysłu na prezent na Chrzest Święty, warto postawić na praktyczne i eleganckie podarunki, takie jak Pismo Święte, biżuteria, srebrne pamiątki z grawerem czy sztabka złota.

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here