Co można zrobić z truskawek

0
1422
Co można zrobić z truskawek

Owoce sezonowe to z pewnością źródło witamin. Witaminy są nam potrzebne do prawidłowego funkcjonowania. Warto jeść dużo warzyw i owoców. To one wspomagają naszą odporność i powodują, że organizm prawidłowo funkcjonuje. Gdzie kupować owoce? Najlepiej na targach lub od sprawdzonych sprzedawców, którzy oferują ekologiczne warzywa i owoce. Warzywa i owoce kupione w marketach mogą być pryskane różnymi chemicznymi nawozami.
Ludzie mieszkający na wsi, którzy posiadają ogród i działkę mają możliwość samemu uprawiać owoce i warzywa. Na ogrodzie wystarczy posadzić drzewka owocowe, aby mieć własne sezonowe owoce. Z warzywami jest podobnie, ponieważ też można je uprawiać w przydomowym ogródku. Trzeba najpierw przygotować odpowiednio ziemię i przekopać grządki. Następnie wysiać warzywa, jakie tylko chcemy. Mogą to być ogórki, pomidory, rzodkiewka, sałata, pietruszka, marchew i wiele innych, jakie lubimy jeść. Warzywa, które sami wyhodujemy z pewnością są zdrowsze i posiadają o wiele więcej składników odżywczych niż te kupione w marketach. Jeśli lubimy owoce to możemy na swojej działce posadzić truskawki, borówki lub maliny. Wiadomo, że takie owoce świeże prosto z krzaczka są dostępne tylko latem. Jeśli chcemy przechować je na okres zimowy to musimy je zamrozić. Z borówek, malin i truskawek możemy wyczarować różnego rodzaju przetwory na zimę. Co można zrobić z truskawek?
Z truskawek można wyczarować wiele pyszności. Możemy zrobić z nich kompoty, soki, koktajle, a nawet piec pyszne ciasta z truskawkami.

odzyskajdzien.pl

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here