Co z medycyną niekonwencjonalną ?

0
1292

W życiu są rzeczy ważne i mniej ważne. Tych mniej ważnych jest wiele. I liczba ich jest uzależniona od sytuacji osobistej jednostki. Natomiast niewątpliwie najważniejszą rzeczą w życiu każdego człowieka jest zdrowie. I dlatego każdy stara się, aby dopisywało mu ono do późnej starości.

Mimo tego nie zawsze dobrze dbamy, o swoje zdrowie. Niby chcemy je mieć idealne, lecz nie stronimy od używek, niezdrowego jedzenia, prowadzimy wyniszczający tryb życia, itd. Czyli, gdy posiadamy zdrowie nie zawsze stawiamy go na pierwszym miejscu. Zmieniamy podejście do zdrowia dopiero wówczas, gdy go nam zaczyna brakować.

Normalną rzeczą jest to, że w chwili słabości poszukujemy najlepszych lekarzy, najlepiej wyposażonych szpitali, korzystamy z bioenergoterapii. A także poddajemy się zabiegom medycyny niekonwencjonalnej i korzystamy z wiedzy medycyny naturalnej. Nikogo nie dziwi ten fakt, gdyż osoba chora nieuleczalnie szuka różnych form pomocy w nadziei na wyzdrowienie.

Medycyna niekonwencjonalna nie do końca akceptowana jest przez świat nauki, lecz wśród ludzi potrzebujących pomocy cieszy się dużym powodzeniem. Być może dlatego, iż niektóre metody medycyny ludowej posiadają wielowiekową tradycję.

Podobnym, lecz nieco innym rodzajem medycyny niekonwencjonalnej jest medycyna naturalna. Zajmuje się ona kompleksowo całym organizmem człowieka. Nie tylko jego ciałem, jego psychiką, ale także sferą duchową człowieka szukającego pomocy. Zgodnie z założeniem, że zdrowie człowieka jest ściśle powiązane ze wszystkimi trzema sferami: fizyczną, umysłową i duchową.

tuts.pl

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here