Coca Cola – czego wciąż o niej nie wiesz?

0
1462

Wszyscy kochają gazowane napoje – dodają energii i dostarczają całej gamy smakowych przeżyć. Są nieodłącznym elementem imprez i luźnych spotkań w gronie znajomych czy rodziny. Na rynku królują wciąż te same produkty, ponieważ są tak popularne wśród klientów, jednak nie wiele osób wie jakie ciekawostki się z nimi wiążą!

Historia uwielbianego napoju

Coca Cola to bez wątpienia najpopularniejszy gazowany napój, ale aktualnie także symbol kultury współczesnej i masowej. Jednak choć wiele osób tak bardzo za nią przepada to nawet nie ma pojęcia jak wyjątkową historię opowiada ten napój.

Produkt ten został wynaleziony już w 1886 roku, a więc ponad sto trzydzieści lat temu! Jego recepturę opracował, co ciekawe farmaceuta pochodzący z Atlanty (USA). Już w tym miejscu należy wspomnieć, że Coca cola nie od razu stała się hitem. Napój na bazie liści koki i orzechów koli wcale nie cieszył się dużym powodzeniem. Dopiero po zainwestowaniu w działania marketingowe i dotarciu do większej ilości klientów napój ten zaczął być kupowany, a niedługo potem stał się hitem!

Początkowo ten napój gazowany sprzedawany był tylko na terytorium Stanów Zjednoczonych. Dopiero z początkiem XX wieku rozpoczęto jego dystrybucję do innych państw. Jednym z pierwszych państw, do których trafił produkt była Kuba.

Ciekawostki, o których nie miałeś pojęcia!

Coca cola to nie tylko ciekawa historia, ale też wiele zdumiewających faktów. Pierwszym z nich jest kolor napoju – sprzedawany ma kolor czarny (lub ciemnobrązowy, jak twierdzą niektórzy), ale prawda jest taka, że gdyby nie dodawane do niego barwniki to cola miałaby kolor zielony!

Zdumiewającą informacje stanowią także liczby notowane w ramach sprzedawania napoju. Półtora miliarda butelek – tak przedstawia się wynik na jeden dzień sprzedaży Coca Coli na całym świecie! Te liczby robią wrażenie, choć wystarczy przypomnieć sobie jak popularny jest ten produkt – wtedy okazuje się, że te dane rzeczywiście mogą być bardzo realne.

Coca Cola jako pierwszy napój gazowany odbyła podróż kosmiczną! Miało to miejsce w 1985, w ramach eksperymentu napój ten wybrał się w kosmos, co czyni go bardzo wyjątkowym w stosunku do wielu innych gazowanych produktów do picia.

Do ciekawostek należy także fakt, że odkryto iż napój ten nie tylko świetnie smakuje, ale ma także zastosowania w oczyszczaniu odzieży! Jak się okazuje usuwa plamy z krwi, które stanowią często problem dla niejednej gospodyni domowej. W takich przypadkach wystarczy jak widać udać się do jakiegokolwiek sklepu – w każdym, nawet najmniejszym dostaniemy Coca Colę!

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here