Cukrzyca – czym jest i jak ją pokonać?

0
759
Cukrzyca

Jedną z najpoważniejszych chorób cywilizacyjnych jest cukrzyca. Coraz więcej osób ma problem z niewłaściwą dietą i niezdrowym stylem życia. Jeżeli mierzysz się z jakimiś problemami zdrowotnymi powinieneś jak najszybciej zgłosić się do lekarza, nim będzie za późno.

Czym jest cukrzyca?

Cukrzyca to schorzenie przewlekłe, którego przyczyną jest zaburzenie wydzielania przez organizm insuliny. Przez to zachodzi nieprawidłowa współpraca komórek z glukozą. W organizmie występuje zbyt duże stężenie glukozy – hiperglikemia, co prowadzi do wielu problemów ze zdrowiem, a nieleczona cukrzyca może być nawet zagrożeniem dla życia. Przy cukrzycy osłabiony jest również metabolizm węglowodanów, lipidów czy białek. Cukrzycę można podzielić na cztery rodzaje: cukrzycę ciążową, cukrzycę typu 1 i cukrzycę typu 2 oraz inne specyficzne typy cukrzycy. Cukrzyca typu 1 rozwija się głównie u młodych osób, dzieci. Nieleczona może w krótkim czasie doprowadzić do śmierci, ponieważ przebiega gwałtownie. Typ 2 towarzyszy około 90 % wszystkich przypadków cukrzycy, zapadają na nią głównie dorośli.

Jak leczyć cukrzycę?

Wyleczenie tak przewlekłej i ciężkiej choroby jak cukrzyca wydaje Ci się niemożliwe? Nie martw się, istnieje kilka sposobów jak wyleczyć lub złagodzić objawy cukrzycy. Po pierwsze powinieneś zadbać o odpowiednią dietę. Nadmiar cukry może tylko zaszkodzić, a zdrowe owoce i warzywa będą doskonałym zamiennikiem za puste kalorie. Po drugie powinieneś zadbać o ruch na świeżym powietrzu. Sport przyspieszy Twój metabolizm co pozwoli na szybsze spalanie węglowodanów. Bardziej skuteczną metodą jest wstrzykiwanie pacjentowi insuliny lub podawanie tabletek, które pobudzają wewnątrzustrojowe komórki beta na wyspach trzustkowych do wytwarzania własnej insuliny. W celu wybrania odpowiedniej terapii powinieneś skorzystać z usług specjalisty i znaleźć takiego fachowa jak dobry diabetolog Warszawa.

Leczenie cukrzycy – cennik

Koszty leczenie cukrzycy są różne, zależą od tego na jaki rodzaj terapii się zdecydujesz. Dieta i sport nie będą bardzo drogie, w przeciwieństwie do zastrzyków, leków i najdroższej – pompy insulinowej. Za leki w ciągu miesiąca zapłacisz około 1000 złotych. Jeśli będziesz chciał wspomagać się różnymi preparatami i suplementami to cena podskoczy jeszcze wyżej. Z kolei koszt pompy insulinowej to aż 17000 złotych! Jest ona jednak bardzo potrzebna i może być refundowana.

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here