Cynk – dla zdrowia i urody

0
1296

Cynk odgrywa bardzo ważną rolę w naszym organizmie. Wchodzi on w skład licznych enzymów i stymuluje podział komórek. Udowodniono, że niedobory cynku mogą być przyczyną karłowatości oraz licznych problemów związanych ze skórą.
Cynk ma również silne działanie antywirusowe oraz antytoksyczne, świetnie sprawdza się jako środek stosowany w leczeniu przeziębienia. Można go stosować również w przypadku owrzodzeń, stanów zapalnych, chorób układu krążenia oraz cukrzycy. Jest w szczególności zalecany tym, którzy chcą poprawić stan swojej skóry oraz tym, którzy zmagają się z anemią. Jego niedobory mogą mieć poważne konsekwencje dla zdrowia. Jego niedobory mogą stać się przyczyną reumatyzmu. Brak cynku zazwyczaj objawia się spadkiem wagi, apatią oraz brakiem apetytu. Jego niedobory mogą być przyczyną problemów z koncentracją oraz przyczyniać do zaburzeń snu. Dodatkowo u osób cierpiących z powodu niedoboru cynku często pojawiają się problemy ze skórą. Spada także odporność organizmu na różne infekcje. Udowodniono, że cynk ma również silny związek ze starością, a dokładniej – z demencją. Dzięki cynkowi można lepiej zadbać o prawidłowe dotlenienie mózgu, a tym samym poprawić jego sprawność.
Cynk można dostarczyć do organizmu przede wszystkim dzięki odpowiedniej, urozmaiconej diecie. Znajduje się on m. in. w takich produktach jak chuda wołowina, otręby pszenne, kiełki pszenicy oraz niektóre ryby.

umalgosi.pl

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here