Czapki z daszkiem – jak znaleźć idealny model?

0
3341
Czapki z daszkiem – jak znaleźć idealny model?

Czapki z daszkiem to obecnie jeden z najpopularniejszych dodatków, zarówno wśród kobiet, jak i mężczyzn. Nosimy je na co dzień, do stylizacji w różnym stylu, nie tylko sportowych. Akcesoria tego typu mają wiele zalet. Nie tylko stanowią estetyczny dodatek, ale również chronią naszą głowę przed promieniami słonecznymi, a dodatkowo stanowią ostatnią deskę ratunku w dni, kiedy nie mamy czasu na wykonanie specjalnej fryzury. W sklepach można znaleźć sporą liczbę modeli i choć większość z nich świetnie się prezentuje, nie będą pasować każdej osobie. Jak znaleźć swoją idealną czapkę?

Czapki z daszkiem i ich rodzaje

Tego rodzaju dodatki po raz pierwszy pojawiły się w latach 50 XX wieku. Początkowo były przeznaczone dla baseballistów, gdyż świetnie chroniły zawodników przed świecącym prosto w oczy słońcem podczas rozgrywek. Pierwszy fason to obecnie doskonale znane bejsbolówki. Charakteryzują się lekko zaokrąglonym daszkiem i dodatkową regulacją z tyłu, która pozwala na dopasowanie do kształtu głowy. Z czasem zaczęły pojawiać się również inne modele. Z jakimi najczęściej spotykamy się w sklepach?

  • Fullcapy – w przeciwieństwie do bejsbolówek mają prosty daszek i nie sposób wyregulować ich rozmiaru. Z tego względu są nakładane luźno na głowę. Tego typu modele są najczęściej noszone przez mężczyzn.
  • Snapbacki – są bardzo podobne do wyżej opisanych fullcapów, różnią się jednak możliwością regulowania zapięcia.
  • 5 panel – w sklepach można znaleźć również modele wyróżniające się zupełnie innym sposobem szycia. Czapki tego typu składają się z pięciu części materiału, przeważnie z dużym logiem producenta na jednej z nich. W przeciwieństwie do bejsbolówek mają prosty daszek.

Czapka z daszkiem a kształt twarzy

Proporcje twarzy to jeden z najważniejszych aspektów, który powinniśmy wziąć pod uwagę, szukając swojej idealnej czapki można zajrzeć na https://supersklep.pl/czapki-z-daszkiem. Przymierzanie kolejnych modeli, które zwróciły naszą uwagę, ale kompletnie nie pasują po założeniu bywa frustrujące. Świadomość dotycząca tego jaka czapka będzie współgrać z kształtem twarzy znacząco ułatwi poszukiwania. Jak wygląda to w praktyce?

Najbardziej uniwersalny kształt twarzy to oczywiście owalny. Wyróżnia się dosyć wysokim czołem i szczupłym podbródkiem. W tym przypadku mamy dowolność w wybieraniu modeli czapek i z dużym prawdopodobieństwem w każdym będziemy wyglądać dobrze.

Osoby o okrągłej twarzy, czyli niskim czole i pełnych policzkach powinny skupić się na poszukiwaniu modeli, które optycznie wysmuklą kształt. Jakie czapki z daszkiem będą najlepszym rozwiązaniem w tej sytuacji? Doskonale sprawdzi się klasyczna bejsbolówka. Aby uzyskać zadowalający efekt, nie nosimy jej na wprost a lekko na bakier.

Trójkątna twarz wyróżnia się szerokim czołem i spiczastym podbródkiem. W tym przypadku zadaniem czapki będzie przywrócenie proporcji. Najlepiej zrobi to bejsbolówka. Prosty daszek będzie najgorszym rozwiązaniem, bowiem dodatkowo poszerzy czoło. Najlepszy efekt uzyskamy odwracając czapkę daszkiem do tyłu. Ten prosty trik odwróci uwagę od czoła, a dodatkowo doda nam nieco zadziorności.

Posiadacze i posiadaczki kwadratowej twarzy mają szerokie czoło, wystające kości policzkowe i szeroką żuchwę. W tym przypadku również należy skoncentrować się na poszukiwaniu czapki z daszkiem, która nieco wyszczupli kształty. Najlepszym rozwiązaniem będą luźno nałożone fullcapy lub snapbacki. Do uzyskania ciekawszego efektu można delikatnie unieść daszek czapki do góry.

Przy prostokątnej i bardzo pociągłej twarzy z wysokim czołem należy poszukać modelu, który optycznie wyrówna proporcje. W tej roli doskonale sprawdzą się czapki z daszkiem w stylu fullcap.

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here