Czapki zimowe, których zakup warto rozważyć

0
1133

Czapka jest ważną częścią ubrania w porze jesieni i zimy. Zapewnia ona ciepło całemu organizmowi. Odkryta głowa w niskich temperaturach i wietrznych dniach powoduje aż 70% utraty ciepła zakumulowanego w całym ciele. Należy więc bezwzględnie chronić głowę i nosić czapkę.

Powody noszenia czapki

Są 4 najważniejsze powody, które przesądzają o noszeniu czapki zimą:

  1. zapobieganie przeziębieniu, grypie, bólom uszu, zatok, głowy i różnym infekcjom,
  2. poczucie komfortu psychicznego, spokoju i bezpieczeństwa, jaki daje ciepło,
  3. ochrona włosów i skóry głowy przed wysuszeniem przez mroźne powietrze,
  4. zmniejszenie wahania temperatur; przy wchodzeniu do ciepłego pomieszczenia z mroźnego powietrza głowa się poci i tworzy więcej sebum i odwrotnie wychodząc spoceni z ciepła na mróz, zmniejszamy znacznie swoją odporność.

Noszenie czapki zimowej jest oznaką odpowiedzialności za własne zdrowie i za wygląd ważnego składnika urody, jakim są włosy. Włączenie zimowej czapki do ubioru to bezwzględna konieczność.

Odpowiednie czapki na zimę, czyli jakie?

O jakości czapki i jej funkcjonalności decyduje przede wszystkim materiał, z jakiego czapka jest wykonana. Czapki zimowe, których zakup warto rozważyć to czapki z naturalnego tworzywa, a więc wełny, kaszmiru, bawełny. Materiały te charakteryzują się dobrą izolacyjnością cieplną, bo w ich strukturze zatrzymuje się dużo powietrza. Są też higroskopijne, izolują wilgoć od skóry. Włókna syntetyczne typu akryl są polecane wyłącznie tym osobom, które mają uczulenie na włókna naturalne. Więcej informacji na temat tych materiałów znaleźć można na https://www.kochamczapki.pl/.

Przy wyborze należy też pamiętać o tym, żeby czapka odpowiadała rozmiarowi głowy, nie była zbyt mała ani zbyt obszerna, ale dobrze do niej przylegała. Musi swobodnie zakrywać uszy i często kok czy warkocze.

Stylizacja z zimową czapką

Dobranie odpowiedniej czapki do stylu ubioru jest kluczowe w wyglądzie. Wybory są indywidualne i zależne od upodobań, zarówno swobodna elegancja, jak i sportowy look znajdą w ofercie rynkowej właściwy fason. Trafnie dopasowana czapka podkreśli atuty urody. Dodatki takie jak urokliwe pompony, finezyjne wzory, wykończenia zdobnymi nićmi i ciepłym futerkiem sprawią, że noszenie stanie się przyjemnością i konkretnie odczuwalną satysfakcją.

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here