Czekoladki na różne okazje – pomysły i inspiracje dla poszukujących prezentu

0
1798
Czekoladki

Czekoladki to ten rodzaj smakołyku, który lubi każdy. Szczególnie że rodzajów czekolady jest tak wiele, że każdy znajdzie tę, która mu odpowiada. Po czekoladki sięgamy chętnie gdy przygotowujemy prezent dla bliskich nam osób. Niezależnie, czy mowa o prezencie urodzinowym, świątecznym, z okazji rocznicy czy innym. W każdym wypadku – czekoladki będą trafionym pomysłem lub atrakcyjnym dodatkiem do już kupionego prezentu. Poniżej podpowiadamy – po jakie rodzaje czekoladek warto sięgnąć, jeśli pragniemy „osłodzić” komuś życie.  

Czekoladki czekoladkom nierówne – czyli po jakie rodzaje czekoladek warto sięgać

Czekoladki mogą mieć różnorodny smak, a także – kształt, w który zostały uformowane. Najczęściej spotykane to bloki czekoladowe lub bombonierki. Wręczamy je chętnie z różnych okazji, a także – bez okazji i wyraźnego powodu. W zasadzie – czekolada sama w sobie jest wystarczającym powodem, by ją kupić i zjeść.

Jeśli poszukujesz bardziej awangardowych pomysłów na czekoladowy prezent – wówczas warto rozważyć zakup figurek czekoladowych. Są to figurki o rozmyślnych kształtach i formach, prezentujących najróżniejsze motywy. Znajdziemy zarówno figurki z motywami świątecznymi – w kształcie Świętego Mikołaja lub bałwanka – jak i motywami kobiecymi. Te ostatnie to idealny pomysł na prezent na rocznicę ślubu. Warto wówczas wybrać czekoladę w kształcie pantofelka, w którym znajdują się pralinki lub mniejsze czekoladki. Figurki takie znajdziesz pod adresem: https://chocolito.pl/19-czekoladki-na-rocznice.

Do wyboru mamy również czekoladki-lizaki, czyli niewielki czekoladowe figurki umieszczone na patyczku, które przypominają typowe lizaki. Znajdziemy zarówno czekoladowe lizaki z motywami świąt jak i motywami miłosnymi.

Czekoladki spersonalizowane i nie tylko

Jeśli pragniesz podkreślić wyjątkowość osoby, którą obdarowujesz – wówczas warto rozważyć zakup czekoladek spersonalizowanych. Do wyboru mamy między innymi czekoladowe wizytówki – prezent idealny na urodziny lub imieniny. Na powierzchni takich czekoladek umieszcza się wybrany przez nas napis lub wzór graficzny. Może być to zarówno podpis osoby, której prezent wręczamy, jak również związany z nią logotyp lub inny wybrany przez nas wzór. Jest to też idealny prezent dla biznesmenów, menadżerów i pracowników wysokiego szczebla.

Zestawy czekoladek to rozwiązanie dla prawdziwych łasuchów tych słodkości. Do wyboru mamy przede wszystkim dwa rodzaje zestawów. Pierwszy to mieszanka pralinek – czyli okrągłych czekoladek, których tradycja wytwarzania pochodzi z Belgii. Pralinki są uformowane do postaci niewielkich kulek, których rozmiar idealnie nadaje się do spożycia „na raz”. Niestety, ale pralinki są tak dobre, że rzadko kończy się na zjedzeniu tylko jednej. Ich wnętrze może być wypełnione różnymi nadzieniami, co pozwala wybrać indywidualnie spersonalizowany zestaw pralinek.

Drugi typ to zestawy przypominające typową bombonierkę, jednak odróżniające się od niej sposobem zapakowania i wyglądem zewnętrznym. Czekoladki takie mogą być zapakowanie w karton przypominający opakowanie na róże. Będzie to idealny prezent dla partnerki, która doceni zarówno estetyczne jak i smakowe zalety tego podarunku. Zestawy czekoladek mogą być również zapakowane w estetyczne, drewniane pudełeczka, które wyglądają jak szkatułki na biżuterię. Gwarantujemy, że czekoladki spożywane z takiego opakowania będą smakować jeszcze lepiej.

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here