Czerwone wino – niesamowite właściwości prozdrowotne

0
1083

Czy czerwone wino rzeczywiście pozytywnie wpływa na nasz organizm? Najczęściej tak. A to wszystko za sprawą zawartych w nim antyoksydantów. To właśnie jemu mieszkańcy obszaru śródziemnomorskiego zawdzięczają niską zachorowalność na choroby serca. I to ono pomaga też zachować młodość organizmu.

Najzdrowsze czerwone wino

Trudno jest jednoznacznie powiedzieć, że każde czerwone wino jest korzystne dla zdrowia. Gdy w jego składzie znaleźć można cukier i sztuczne barwniki, zdecydowanie lepiej je omijać. Jeśli natomiast powstawało w wyniku fermentacji winogron, wówczas możemy spokojnie sięgać po jedną lampkę dziennie. Najzdrowsze czerwone wino powstaje z owoców wraz z szypułkami, przy czym proces fermentacji musi odbywać się w ciemnym pomieszczeniu, by substancje aktywne biologicznie nie uległy utlenieniu.

Czerwone wino – na anemię cholesterol i wolne rodniki

Ponieważ do produkcji czerwonego wina wykorzystywane są zarówno pestki, skórki, jak i szypułki, działanie prozdrowotne jest naprawdę ogromne.

Sposób na anemię. Ponieważ przyczyną anemii najczęściej jest uciekające z organizmu żelazo, czerwone wino może pomóc w uzupełnieniu niedoborów. Oprócz żelaza, zawiera ono dużą dawkę witaminy B12, tak potrzebnej dla prawidłowego przyswajania tego pierwiastka.

Sposób na cholesterol. Zbyt wysoki czy zbyt niski – może stanowić poważne zagrożenie dla naszego zdrowia. Tymczasem lampka czerwonego wina doskonale reguluje jego poziom. Zarówno frakcję LDL, jak i HDL utrzymuje na prawidłowym poziomie, przy czym dba o zachowanie równowagi między nimi. W ten sposób zmniejsza się ryzyko chorób sercowo- naczyniowych, w tym miażdżycy.

Sposób na wolne rodniki. Prawdziwe bogactwo zawartych w takim winie antyoksydantów sprawia, że jedna mała lampka dziennie pomaga usuwać z organizmu szkodliwe wolne rodniki. A ponieważ powodują one wiele chorób, w tym nowotwory i są odpowiedzialne za procesy starzenia, czerwone wino wydaje się prawdziwym remedium na choroby cywilizacyjne oraz oznaki starzenia organizmu.

uroda.info.pl

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here