Czy osoby o cerze suchej powinny używać podkładu?

0
1985
Czy osoby o cerze suchej powinny używać podkładu?

Cera sucha jest bardzo wymagająca. Potrzebuje specjalnej pielęgnacji i naprawdę bardzo troskliwej opieki. Każdy błąd w makijażu pociąga za sobą konsekwencje. Większość podkładów i fluidów jest dla niej zbyt obciążająca. Czy w związku z tym posiadaczki suchej cery powinny w ogóle zrezygnować z używania podkładu?

Problemy cery suchej

Wszystkie kłopoty wynikające z posiadania cery suchej bezpośrednio wynikają z tego, że struktura hydrolipidowa zostaje zaburzona. Tego rodzaju tkanka o wiele szybciej traci wilgoć, co jest widoczne najpierw w zmniejszeniu się elastyczności, a następnie w utracie jędrności i miękkości. Cera sucha zaczyna się łuszczyć i pękać, co także nie dodaje ci uroku.

Kolejnym problemem, z którym wiąże się cera sucha, jest niekomfortowe uczucie ściągnięcia. Skóra staje się bardziej napięta, często swędzi, czasami pojawia się pieczenie. Dodatkowo jest bardziej wrażliwa na niedobrane kosmetyki. Większość z nich po prostu ją dodatkowo obciąża lub nadmiernie natłuszcza, zamiast wyregulować poziom wilgoci w komórkach. Na szczęście producenci wychodzą naprzeciw oczekiwaniom i proponują podkłady mineralne, które idealnie sprawdzają się do cery suchej.

Podkład mineralny dla cery suchej

Zdecydowana większość podkładów i fluidów nie sprawdzi się w przypadku cery suchej, jednak znajdziesz taki, który naprawdę dobrze o nią zadba. Podkłady mineralne są w tym wypadku najskuteczniejsze, przede wszystkim dlatego, że zawierają składniki odżywcze regenerujące skórę. Są o wiele delikatniejsze, a w ich składzie nie znajdziesz wysuszających parabenów czy silikonów.

Podkład mineralny dla cery suchej powinien być płynny lub kremowy. Taka konsystencja ma wiele plusów. Nie tylko lepiej nawilża skórę, lecz także jest łatwiejsza w aplikacji. To istotne, ponieważ możesz precyzyjnie nałożyć podkład bez konieczności wcierania. Dzięki temu łuszcząca się i skłonna do pękania skóra nie będzie naruszana, a to podstawa przy pielęgnacji cery z tendencją do przesuszania się.

Podkład używany do cery suchej nie powinien zawierać drobinek pudru. Puder ma silne właściwości absorbujące wodę, przez co jeszcze bardziej wysusza wrażliwą tkankę. Z tego względu także nie należy nakładać go zbyt wiele. Wystarczy oprószenie twarzy przy pomocy wielkiego pędzla.

Makijaż cery suchej

Sam podkład mineralny niewiele zdziała. Cera sucha musi być naprawdę dobrze przygotowana do nakładania makijażu. Pierwszym krokiem w porannej pielęgnacji powinien być dobrze wchłaniający się, lekki krem z filtrem UV. Skóra często przesusza się pod wpływem słońca, warto więc o to zadbać zawczasu. Dobrze sprawdzają się także kremy detoksykujące i ochronne, które stanowią osłonę przed wolnymi rodnikami i innymi czynnikami zewnętrznymi.

Krem nakłada się na dobrze oczyszczoną, lekko wilgotną skórę. Przed nałożeniem podkładu należy chwilkę zaczekać; jeśli się spieszysz, a krem się nie wchłonął, jego nadmiar można odcisnąć w chusteczkę higieniczną. Możesz także zastosować dobrej jakości bazę pod podkład. Wyrówna koloryt i wygładzi skórę. Cera sucha uwielbia bazy – to jeszcze lepsze nawilżenie. Na tak przygotowaną skórę możesz położyć podkład. Nakładaj go delikatnie, lekko rozprowadzając gąbeczką lub opuszkami palców. Raczej wklepuj, niż wcieraj, tak będzie bezpiecznie dla twojej cery.

Sucha skóra ma swoje kaprysy i wymagania. Faktycznie jest bardziej problematyczna i nie zawsze dobrze reaguje na twoje propozycje. Jednak odpowiedni rytuał urodowy i dobrze dobrany, lekki podkład mineralny sprawią, że będzie prezentowała się przepięknie.

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here