Czy styl loftowy jest odpowiedni dla każdego?

0
163
ścianki szklane loftowe

Aranżacja mieszkania, domu czy biura może przynieść wiele radości. Wystarczy zdecydować się na styl, który sprawi, że pomieszczenia będą funkcjonalne i praktyczne, a jednocześnie nowoczesne i gustowne. W ostatnim czasie na uwagę zasługuje styl loftowy. Czym się charakteryzuje?

Pomieszczenia w stylu industrialnym

Styl industrialny jest stylem, który bazuje na przekształceniu dużych hal przemysłowych w mieszkania. Cechą charakterystyczną tego stylu są duże przestrzenie, wysokie sufity i minimalizm. W mieszkaniach w stylu loftowym nie ma zbędnych dodatków, a wszystko jest ze sobą spójne.

Urządzenie domu czy biura w stylu industrialnym nie jest trudne, gdyż można bez problemu znaleźć szeroką gamę mebli, dodatków i akcesoriów, które doskonale wpisują się w tę aranżację. Choć w tym stylu wszystko jest proste, to jednak wnętrza prezentują się niebanalnie. Wszystko ma swoje miejsce, jest strefa wypoczynku, do pracy, a także na przyjemności.

Elementy stylu loftowego

W stylu industrialnym przede wszystkim stawia się na surowy klimat. Bardzo często na suficie odsłonięte są belki konstrukcyjne. Na ścianie jest beton lub surowa cegła. Meble mają elementy z metalu, które doskonale współgrają z drewnianymi dodatkami. Jest też szkło, które można zastosować w postaci ścianek.

Ścianki szklane loftowe są doskonałym sposobem na rozdzielenie dwóch pomieszczeń lub wydzieleniem przestrzeni. Nie zabierają światła, wyglądają niezwykle elegancko i mogą być stosowane praktycznie w każdym pomieszczeniu. Są często wybierane do biur, aby wydzielić miejsca pracy. W stylu industrialnym ważną rolę odgrywa oświetlenie. Oprócz głównego źródła światła ważne są też lampki, które stanowią ozdobę, a przy tym są użyteczne.

Kiedy warto zdecydować się na styl loftowy?

Styl industrialny jest dość uniwersalny. Pomimo swojej surowości i prostoty pasuje do wielu pomieszczeń. Połączenie drewna, metalu i szkła sprawia, że wnętrza są eleganckie i przestronne. Ścianki szklane loftowe mogą służyć jako ścianki działowe, aby w małym mieszkaniu stworzyć jedną przestrzeń.

Ten styl jest odpowiedni dla wszystkich, którzy cenią minimalizm, a przy okazji lubią stylowe aranżacje. Wiele inspiracji można znaleźć w Internecie i sprawdzić, czy ten styl będzie dobrym wyborem.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z Esglas

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here