Czy warto kupić blendery kielichowe?

0
644

Blendery kielichowe to jedne spośród głównych narzędzi używanych w kuchni. Przydają się przy okazji gotowania i przygotowywania wielu różnych potraw. Można w nich miksować zupy na gładki krem, przyrządzać napoje oraz smoothie. Mnóstwo osób nie wyobraża sobie gotowania bez blendera pod ręką. Czy należałoby go mieć we własnej kuchni oraz na co zwrócić uwagę podczas zakupu?

Blendery kielichowe

To odmiennie blendery stojące (stacjonarne). Składają się z kielicha (dzbanka), na podłożu którego znajdują się ostrza krojące artykuły. Elementy należy umieścić w kielichu, nałożyć powierzchnię oraz nacisnąć klawisz uruchomiający miksowanie. Zajmuje więcej miejsca aniżeli blender manualny, jednak jest bezpieczniejszy oraz dokładniej rozdrabnia artykuły. Blendery kielichowe sprawdzą się jako blender do owocowych oraz warzywnych napoi i smoothie. Poszczególne rodzaje poradzą sobie z rozdrabnianiem kostek lodu oraz orzechów.

Blendery kielichowe – zalety

Do najistotniejszych korzyści, które mają blendery kielichowe, kwalifikuje się to, iż niezwykle dobrze miksują one dane artykuły. Radzą sobie choćby z większą ich ilością. Większość rodzajów bez kłopotu kruszy lód czy pozostałe twarde elementy. Działa indywidualnie, wystarczy jedynie go włączyć. Podczas pracy jest bezpieczny, natomiast pokrywa oraz kielich zabezpieczają artykuły przed rozchlapywaniem w czasie miksowania. Noże jednak są schowane w kielichu, co gwarantuje większe zabezpieczenie pracy.

Blendery kielichowe – wykorzystanie

Z pomocą blendera kielichowego można wyczarować oryginalne pyszności. Przyda się on w każdej kuchni – chociaż zwłaszcza zauważą go rodzice niewielkich dzieci. Blender zapewnia bowiem szansę tworzenia zdrowych, domowych obiadków dla dzieciaków. Osoby, które lubują się w kuchni bezmięsnej oraz wegańskiej także wiele zyskają, decydując się na zakup blendera. Kuchnia roślinna jest niezwykle atrakcyjna, jednak tonie w kremy, pasty, pesto, które trudno zrobić bez odpowiedniego blendera pod ręką.

Jak dobrać odpowiedni kielich do blendera?

Najdoskonalszym ze względu na własne właściwości, spośród dostępnych produktów, okazuje się być Tritan, stanowiący wartość, jaką charakteryzuje się odpowiedni blender. Tworzywo to przejęło najlepsze właściwości zazwyczaj wybieranych tworzyw – plastiku oraz szkła. Tritan ma doskonałą wytrzymałość na zniszczenia oraz jest bardzo lekki, natomiast przy tymże wytrzymały na zadrapania, odporny na zmiany temperatury oraz nie reaguje na poziomie chemicznym z artykułami konsumpcyjnymi. Natychmiast po Tritanie najdoskonalszym doborem będzie szkło. Najistotniejsze natomiast, aby upewnić się, iż tworzywo, z jakiego zrobiony jest kielich, wolne jest od BPA oraz nie zaszkodzi nam i naszym bliskim.

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here