Czym charakteryzuje się dieta 1700 kcal?

0
461
Czym charakteryzuje się dieta 1700 kcal

Dla wielu osób kalorie mają niebagatelne znaczenie. Jest to istotne przede wszystkim dla tych, którzy chcą zrzucić nadprogramowa kilogramy i chcą dokonać tego maksymalnie szybko. Jednym z popularniejszych sposobów jest znana i lubiana przez sporą liczbę osób dieta redukcyjna 1700 kcal. Czym ona dokładnie jest, jakie cechy charakterystyczne można wymienić i jak prezentuje się jej przykładowy jadłospis?

Dieta 1700 kcal — jedna z diet niskokalorycznych

Dieta o kaloryczności 1700 kcal dziennie należy do dość okrojonych diet. Można wybrać tutaj wariant redukcyjny bądź pełnowartościowy, nie zmienia to jednak faktu, iż dla wielu osób jest to zwyczajnie za mało. W tej konkretnej diecie chodzi o to, aby dostarczyć organizmowi pełnowartościowych posiłków, w tym wszystkich makro- i mikroskładników bez przekraczania wartości 1700 kcal dziennie. Jest to ilość nieco niższa od tej, która jest rekomendowana dla przeciętnego człowieka, ale obniżona kaloryczność często jest wskazana osobom, które nie potrafią schudnąć w inny sposób. Niskoenergetyczna dieta powinna być stosowana w sposób rozważny. Zanim zostanie wybrana, koniecznością jest skonsultowanie tego z lekarzem.

Wskazania i zasady dotyczące podczas stosowania diety 1700 kcal

Niektórzy lekarze sami zachęcają pacjentów do skorzystania z diety 1700 kcal. Oczywiście, swoje decyzje popierają odpowiednimi argumentami. Polecana jest osobom, które chcą utrzymać swoją wagę, która jest prawidłowa — żadnego odchudzania, żadnego tycia, jedynie podtrzymanie wagi oraz odpowiednia podaż wszystkich potrzebnych składników do organizmu, bez nadwyżek. Dieta 1700 kcal to świetna opcja dla mężczyzn pomiędzy 66. a 75 rokiem życia, którzy nie są zbyt aktywni fizycznie oraz dla kobiet od 31 do 50 lat, które mają w normie wskaźnik BMI oraz nie przywiązują wagi do nadmiernego wysiłku fizycznego. Dieta https://fitlunch.pl/ ta świetnie spisze się również jako dieta odchudzająca dla osób, których prawidłowe dzienne zapotrzebowanie wynosi od 2200 do 2700 kcal.

W diecie 1700 kcal ważne jest regularne spożywanie kilku posiłków dziennie, które są odpowiednio zbilansowane. W tego typu odżywianiu możesz śmiało zastosować sporą ilość warzyw, które mają dość mało kalorii, a jednak zapełniają żołądek, przez co nie można odczuć zbyt wielkiego głodu. Pełnoziarniste produkty, ograniczona ilość mięsa, codzienne spożywanie nabiału oraz spożycie białka z ryb czy roślin strączkowych to kolejne z ważnych zasad tej wyjątkowej diety.

Przykładowy jadłospis na diecie 1700 kcal

Aby mniej więcej wyobrazić sobie dzień jedzenia na diecie 1700 kcal, warto prześledzić poniższy jadłospis na jeden dzień. Na śniadanie poleca się kakaowy pudding z truskawkami i nasionami chia. Drugie śniadanie to pełnoziarnisty chleb żytni z szynką, masłem, papryką, świeżym ogórkiem oraz pomidorem. Na obiad można przyrządzić ryż basmanti z kurczakiem w sosie tikka masala, zaś na kolację warto zjeść spring rollsy nadziewane warzywami. Jak widać, jadłospis jest dość urozmaicony, znajdziemy tutaj sporo warzyw oraz proste do przygotowania posiłki, które nie wymagają zbyt dużo czasu.

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here