Czym jest i jak działa detoks alkoholowy?

0
1963
Czym jest i jak działa detoks alkoholowy

Problem z alkoholem dotyczy wielu z nas, chociaż nie każdy zdaje sobie – lub chce sobie zdawać – z tego sprawę. Jeżeli jednak jesteśmy już na tym etapie, że potrafimy przyznać się sami przed sobą, kolejnym krokiem powinno być rozpoczęcie odpowiedniej terapii. Detoks alkoholowy jest bardzo dobrym wstępem do tejże, ponieważ pomoże nam wzmocnić się zarówno w sferze fizycznej, jak i psychicznej, dzięki czemu będziemy w stanie lepiej stawić czoła naszemu problemowi. Czym jest i jak dokładnie działa odtruwanie alkoholowe? Czego możemy spodziewać się po takim zabiegu? Dlaczego jest on tak ważny, jeżeli na poważnie chcemy zabrać się za wychodzenie z nałogu związanego z alkoholem?

  1. Czym jest detoks alkoholowy?
  2. Jak działa detoks alkoholowy?
  3. Dla kogo jest detoks alkoholowy?
  4. Jak radzić sobie z nałogiem?

Czym jest detoks alkoholowy?

Detoks alkoholowy to proces będący wstępem do terapii leczenia uzależnienia od napojów wysokoprocentowych. Jest pierwszym i niezbędnym krokiem do tego, aby pacjent mógł odczuć ulgę i zdobyć siły do walki z nałogiem. Ponieważ alkohol nie jest dla naszego organizmu obojętny, jego nadmierne spożycie powoduje upośledzenie funkcjonowania niektórych narządów, wypłukanie z organizmu niezbędnych witamin i minerałów, a także zaburzenie gospodarki jonowo-elektrolitowej, która jest niezbędna do tego, by czuć się po prostu dobrze. Wdrożenie procedury detoksu ma na celu zniwelowanie tych wszystkich negatywnych efektów i ułatwienie pacjentowi wytrwania w trzeźwości w późniejszych etapach odwyku.

Jak działa detoks alkoholowy?

Najważniejszym elementem detoksu jest uzupełnienie płynów oraz niedoborów w organizmie pacjenta. W tym celu przeprowadza się specjalną procedurę, która pozwala nawodnić organizm oraz „uzbroić” go poprzez wyrównanie poziomu witamin, minerałów i elektrolitów do zdrowego poziomu. Z drugiej strony detoks ma na celu pozbycie się toksycznych metabolitów będących pozostałościami po spożytym alkoholu, dzięki czemu osoba uzależniona nie odczuwa tak mocno skutków odstawienia używki, a także jest w stanie podjąć dalsze leczenie. Ponieważ każdy organizm jest inny, także i detoks alkoholowy jest dobierany indywidualnie i zależnie od potrzeb konkretnego pacjenta. Więcej na ten temat znajdziesz na stronie: https://medjol.pl/detoks/alkoholowyhttps://medjol.pl/detoks/alkoholowy.

Dla kogo jest detoks alkoholowy?

Procedura odtruwania alkoholowego jest skierowana do wszystkich osób, które chcą wyrwać się z tego przykrego nałogu. Dzięki skorzystaniu z detoksu zyskujemy większe szanse na powodzenie, a także nie jesteśmy nękani przez objawy związane z zespołem odstawiennym, na jakie składają się m.in. drżenie rąk, niepokój, bóle mięśni i całego ciała. Procedura ta ma udowodnioną skuteczność i jest również bardzo przydatna w sytuacji, gdy pacjent chce przerwać ciąg alkoholowy, w który popadł.

Jak radzić sobie z nałogiem?

Chociaż detoks alkoholowy znacząco ułatwia rozpoczęcie terapii, nie jest to nadal prosta sprawa. Aby zmaksymalizować swoje szanse powinniśmy działać więc nie tylko na poziomie ciała, ale także – a może przede wszystkim – na poziomie naszego umysłu. Zarówno sama terapia, jak i wsparcie przy niej powinny być prowadzone przez doświadczonych specjalistów, którzy będą w stanie pomóc nam wyrwać się ze szponów nałogu. Nie bójmy się przy tym prosić o dodatkowe wsparcie, jeżeli czujemy taką potrzebę – w starciu z tak silnym nałogiem, jakim jest alkoholizm, każdy sposób jest dobry, jeżeli umożliwia nam robienie postępów.

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here