Czym jest kriochirurgia?

0
174
kriochirurgia

Obecnie coraz więcej pacjentów poddaje się zabiegowi kriochirurgii. Nie powinniśmy zapominać o tym, że jest to bardzo popularne rozwiązanie w przypadku wielu schorzeń. Zatem czym dokładnie jest kriochirurgia oraz dlaczego tak wiele osób wybiera właśnie ten sposób leczenia?

Coraz więcej zmian na naszej skórze

Zdecydowanie duża dziura ozonowa, która powstaje z powodu wielu zanieczyszczeń prowadzi do zwiększonego promieniowania, a to z kolei do problemów skórnych. Coraz częściej wielu pacjentów ma na swojej skórze liczne zmiany, które są efektem między innymi nadmiernego opalania oraz braku stosowania kremów z filtrami UV.

Nie powinniśmy zapominać jednak o tym, że jest także bardzo duże grono osób, które pomimo stosowania wspomnianych kosmetyków, mają problemy skórne. Duża ilość zmian skórnych powinna być co najmniej raz w roku kontrolowana, z tego powodu tak wielu ludzi udaje się na systematyczne wizyty u dermatologa. W gabinecie lekarz za pomocą specjalnego urządzenia może przyjrzeć się z bliska naszym zmianom i tym samym dzięki temu może już wstępnie określić, czy jest to zmiana złośliwa. Niestety wspomniane zmiany złośliwe to najczęściej nowotwory. Wiele osób nie ma pojęcia, że nosi na swojej skórze właśnie takie niebezpieczeństwo. Dlatego jeżeli zmiana się powiększa lub też zaczyna sączyć się z niej jakakolwiek wydzielina, powinniśmy jak najszybciej udać się do lekarza.

Wycinanie zmian – czy jest się czego bać?

Niezależnie od tego czy zmiana jest typowo nowotworowa czy też nie, powinniśmy skonsultować się z lekarzem, jeżeli cokolwiek nas zaniepokoi.

W takich sytuacjach już po badaniu lekarz może zlecić jej wycięcie. Bardzo popularną metodą jest zabieg z wykorzystaniem kriochirurgii. Coraz więcej pacjentów się na to decyduje.

Kriochirurgia coraz bardziej popularna

Zdecydowanie wspomniany zabieg jest coraz bardziej popularny, ponieważ to właśnie dzięki niemu możemy bardzo szybko usunąć zmiany na naszej skórze.

Tkanka w miejscu zmienionym jest zamrożona i kolejno jest usuwana. Dzięki niskiej temperaturze, zabieg tak naprawdę nie boli. Jest to w pełni bezpieczny proces, z tego powodu z roku na rok zyskuje coraz więcej zwolenników. Warto wybrać właśnie kriochirurgie, jeżeli mamy tego typu problemy.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z Dermokliniki

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here