Czym powinien się cechować dobry portfel antykradzieżowy?

0
970
Czym powinien się cechować dobry portfel antykradzieżowy

Wiele osób nie ma pojęcia, że istnieje coś takiego jak portfel antykradzieżowy. Jednak każdy, kto dużo podróżuje lub po prostu chce mieć pewność, że jego własność jest bezpieczna, powinien zainteresować się tym niezwykle ciekawym i praktycznym wynalazkiem. Portfel, który jest zabezpieczony przed kradzieżą z pozoru nie różni się zbytnio od zwykłego portfela. Jednak różnica w ochronie dokumentów, kart płatniczych i pieniędzy jest ogromna. Czym zatem cechuje się tego typu portfel? Jak wybrać najlepszy model dla siebie?

Wykorzystanie technologii RFID

Każdy profesjonalny portfel antykradzieżowy powinien posiadać specjalne zabezpieczenie RFID. W czasach, kiedy możliwe są szybkie i łatwe płatności zbliżeniowe, istnieje niebezpieczeństwo, że złodziej wykorzysta fale radiowe, by ukraść pieniądze lub dane z karty znajdującej się w naszym portfelu. Można jednak się przed tym uchronić, wybierając portfel z osłoną RFID. Zawiera ona elementy ze wstawką, która rozprasza sygnały z urządzeń potencjalnych złodziei i uniemożliwia im nieautoryzowane odczytanie naszych zapisanych danych. To prosty system, który skutecznie zabezpiecza przed kradzieżą elektroniczną. Każdy, kto korzysta z płatności zbliżeniowych powinien rozważyć, czy nie zaopatrzyć się w dobrej jakości portfel antykradzieżowy. Zabezpieczenie RFID to jednak nie jedyne elementy, które utrudniają działanie złodziei. Co jeszcze powinno cechować portfel, który zapewni bezpieczeństwo naszym dokumentom i pieniądzom?

Dodatkowe zabezpieczenia przed kradzieżą

Solidny portfel antykradzieżowy powinien posiadać wewnętrzny, zapinany organizer na banknoty i karty. Bardzo przydatna okazuje się też zewnętrzna kieszeń na kartę płatniczą, która pozwoli nam płacić bez jej wyciągania. Im rzadziej nasze karty muszą opuszczać portfel, tym mniejsze prawdopodobieństwo, że je zgubimy lub niespodziewanie zostaniemy obrabowani. Portfel musi być wykonany z trwałych, odpornych na uszkodzenia materiałów, by mógł służyć nam przez wiele lat. Jego rozmiar również nie powinien być przypadkowy. Najlepiej, gdy portfel jest na tyle duży, że mieści wszystkie niezbędne rzeczy, a przy tym dostatecznie mały, by bez problemu móc schować go na przykład w wewnętrznej kieszeni kurtki albo w plecaku. Dodatkowe zabezpieczenie, takie jak elastyczna gumka chroniąca portfel przed samoistnym otwarciem, zawsze się przyda i zapewni jeszcze większe bezpieczeństwo naszej własności. Profesjonalne portfele antykradzieżowe zostały również wyposażone w odpinany metalowy łańcuch zakończony karabińczykiem, który można przypiąć do paska od spodni, szlufki albo szelek plecaka. Wtedy już żaden kieszonkowiec nie będzie nam straszny.

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here