Czym powinna cechować się nowoczesna drukarka etykiet?

0
824

Etykiety, zawierające najważniejsze informacje o danym produkcie, spotykamy wszędzie. Praktycznie każdy produkt powinien ją posiadać, a co za tym idzie, w zakładach produkcyjnych istnieje konieczność drukowania ich w ogromnych nakładach. Przedstawmy zatem najważniejsze cechy drukarek, które pozwalają na ich uzyskanie.

Wydajność na najwyższym poziomie

Konieczność wydrukowania wielu etykiet pociąga za sobą konieczność posiadania sprzętu, który sprosta temu wyzwaniu. Powinien on odznaczać się przede wszystkim wydajnością, która umożliwi wydruk kilkudziesięciu tysięcy egzemplarzy miesięcznie, co może zaspokoić potrzeby nawet dużego przedsiębiorstwa produkcyjnego. Co więcej, drukarki o tak wysokiej wydajności powinny także charakteryzować się solidnym, trwałym wykonaniem, które sprawi, że nawet po tak długiej pracy pozostaną w nienaruszonym stanie.

Możliwość drukowania wszystkich niezbędnych informacji

Na etykiecie produktu muszą znaleźć się między innymi dane takie jak kod producenta i kraju, z którego pochodzi, a także niezbędne, podstawowe informacje, które również można zamknąć w kodzie kreskowym lub coraz częściej pojawiającym się kwadratowym kodzie QR. Oprócz tego, co niezbędne, pojawiają się tam także kolorowe grafiki i napisy, których zadaniem jest zwrócenie uwagi  odbiorcy oraz ozdoba opakowania.

Z powyższych względów niezbędny jest wybór profesjonalnej drukarki, która zapewni możliwość stworzenia dokładnie takich, unikatowych etykiet, jakie będą najlepiej oddawać charakter produktu.

Duży zasobniki i minimum obsługi

Ilość wydrukowanych etykiet w oczywisty sposób narzuca konieczność posiadania dużego zasobnika. Decydując się na niego, można łatwo zmniejszyć ilość niezbędnych operacji manualnych, związanych z obsługą urządzenia. Dzięki temu pracownicy mogą poświęcić swój czas na inne zadania. Minimalna ilość obsługi to także zmniejszenie szansy na wystąpienie błędów wynikających z ludzkiego działania.

Drukarka do zadań specjalnych

Drukarki przemysłowe to zawsze sprzęt do zadań specjalnych. Muszą radzić sobie z ilością przetworzonych danych, jakie nigdy nie trafiają do zwykłych, biurowych drukarek. Właśnie dlatego postawienie na najwyższą jakość i niezawodność jest tak ważne.

Idealnym przykładem drukarek przemysłowych, które wywiążą się z zadania, będzie seria Zebra, dostępna w sklepie 4labels.pl. Spełnia wszystkie wymienione powyżej wymagania, a dodatkowo umożliwia wykonywanie etykiet, które są niezawodne w każdych warunkach: odporne na światło, temperaturę, wilgoć czy uszkodzenia mechaniczne. Co więcej, dzięki wielu dostępnym opcjom, idealnie odzwierciedla oczekiwania danej branży. Sprawdzi się w halach produkcyjnych, fabrykach, magazynach czy transporcie.

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here