Dentysta Gdynia – rodzaje wypełnień i leczenie

0
809
Dentysta Gdynia

Gabinety stomatologiczne różnią się między sobą pomimo tego, że każdy zajmuje się profilaktyką i leczeniem chorób jamy ustnej. Nie zawsze w każdym miejscu wyleczymy każdą przypadłość, specjalizacji w stomatologii jest ogrom. Najpopularniejszą chorobą zębów jest próchnica tworząca się w jamie ustnej, jej leczenie polega na uzupełnianiu powstałych ubytków poprzez między innymi wykorzystywanie różnego rodzaju wypełnień. Dentysta Gdynia pomoże Tobie z każdym problemem.

Próchnica 

To choroba, którą wywołują bakterie znajdujące się w jamie ustnej. Poprzez zjawisko metabolizacji cukru, jakie wykonują te bakterie, wytwarza się kwas, który inicjuje powstawanie próchnicy. Najpierw choroba atakuje szkliwo zęba, następnie zębinę, by dostać się do miazgi. W tym ostatnim przypadku ból jest już stosunkowo mocny. Próchnica nie tworzy się z dnia na dzień, jest długotrwałym procesem, ale żeby jej zapobiegać zaleca się regularne wizyty u dentysty w Gdyni. Im wcześniej zacznie się leczenie tym lepiej dla naszego uzębienia. Próchnica jest chorobą bardzo popularną, powszechną, ale i groźną. Nie można jej bagatelizować, a skutki nieleczenia mogą być bardzo fatalne w skutkach. 

Co powoduje powstawanie próchnicy?

Sprzyjają temu różne kwestie, na pewno duży wkład ma tu genetyka. Możemy mieć większe skłonności do próchnicy lub mniejsze. Kolejnym, równie ważnym czynnikiem który potiwrdzi każdy dentysta Gdynia chroniącym przed powstawaniem ubytków jest odpowiednia higiena jamy ustnej: właściwe szczotkowanie zębów odpowiednią pastą i szczoteczką, używanie nici dentystycznej i mycie zębów co najmniej dwa razy dziennie. Ogromny wpływ ma dieta – jeśli jest bogata w cukry i przetworzoną żywność to powstawanie próchnicy będzie częstsze. Ważne jest, by regularnie odwiedzać higienistkę i czyścić nagromadzony kamień nazębny. To również profilaktyka pomagająca zapobiegać ubytkom. 

Rodzaje wypełnień dentystycznych

Dentysta Gdynia korzysta z wielu różnych materiałów, które mogą służyć jako wypełnienie w miejsce ubytku. Najczęściej jednak korzysta się z wypełnień światłoutwardzalnych, które gwarantują trwałość oraz estetykę, ponieważ są one niemal niewidoczne. Materiał przypomina plastelinę, natomiast utwardza się go za pomocą lampy polimeryzacyjnej. Bardzo podobnym materiałem są kompozyty chemoutwardzalne, są one jednak mniej trwałe i mniej estetyczne niż te światłoutwardzalne. Aktualnie odchodzi się już od wypełnień amalgamatowych, gdyż w swoim składzie zawierały szkodliwą rtęć, ponadto są bardzo nieestetyczne. Dla zębów mlecznych stosuje się materiał zwany glassjomerem.

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here