Deski do pływania z wiosłem – SUP

0
1903

Miejscowości nadmorskie oferują nam szeroki wybór sportów wodnych. Każdy znajdzie coś dla siebie – nowicjusz czy profesjonalista. Jeśli planujesz rozpocząć przygodę z deską warto rozważyć opcję deski do pływania z wiosłem. To idealna forma spędzenia aktywnego czasu dla każdego. 

Kto może korzystać z deski do pływania na stojąco?

Deska do pływania z wiosłem czyli Stand Up Paddle to rozwijająca się na polskich wodach dziedzina. Zyskuje ona wielu zwolenników ze względu na swoją uniwersalność. Na desce z wiosłem może pływać każdy bez względu na wiek – dzieci czy starsi każdy odnajdzie się w tym sporcie. 

Pływanie na desce z wiosłem to sport, który może uprawiać każdy nie tylko ze względu na wiek ale także bez względu na swoją kondycję. Nie musisz być profesjonalnym i doświadczonym sportowcem aby zająć się tą dyscypliną. Liczą się jedynie chęci. Pamiętaj aby zadbać o bezpieczeństwo swoje i najbliższych dlatego jeśli rozpoczynasz swoją przygodę z SUP zaopatrz się w kamizelkę ratunkową. 

Jak i gdzie mogę korzystać z deski do pływania na stojąco z wiosłem?

SUP sprawdzi się dobrze na każdych wodach – nad morzem, rzeką czy jeziorem wszędzie tam możemy cieszyć się pływaniem na desce. W przeciwieństwie do innych sportów uprawianych na desce, SUP nie wymaga fal lub specjalnych warunków. Wiosłować na desce możesz nawet po najspokojniejszych wodach. Nie musisz obawiać się pogody dlatego pływanie na desce z wiosłem jest tak uniwersalne. Profesjonalni sportowcy lubiący przypływ adrenaliny będą świetnie bawić się na wzburzonych wodach.

Jak korzystać z deski do pływania z wiosłem? Tak abyś czuł się wygodnie i komfortowo. Doświadczeni specjaliści stoją na desce i odpychają się wiosłem. Jeśli nie czujesz się pewnie lub rozpoczynasz swoją przygodę z nowym sportem zacznij od pozycji klęczącej w której łatwiej utrzymasz równowagę. Nie obawiaj się upadków do wody – zdarzają się każdemu. 

Jaką wybrać deskę aby czuć się dobrze?

Uprawianie nowego sportu wiąże się z potrzebą posiadania deski. Specjalistyczne sklepy sportowe, w szczególności internetowe posiadają szeroki wybór desek z wiosłem. Jednym z takich jest gosup.pl w którym, każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie. W szczególności poleca się deski pompowane – łatwe w obsłudze, zajmujące niewiele miejsca. Dzięki temu zawsze możesz zabrać deskę ze sobą na dłuższy czy krótszy wyjazd. Szczególną uwagę zwróć na trzy, niezbędne aspekty: ciśnienie, szerokość oraz wyporność. Pamiętaj, że SUP ma utrzymać Cię na powierzchni wody, a nie opaść na dno. Szersza deska polecana jest w szczególności początkującym – łatwiej utrzymasz na niej równowagę. Ciśnienie natomiast musi wynosić 15PSI tak aby deska zachowała sztywność. 

Wiesz już kto może korzystać z deski do pływania z wiosłem, w jaki sposób uprawiać ten sport oraz w jaką deskę należy się zaopatrzyć. Nie pozostaje Ci już nic innego jak świetna zabawa z nowym sportem.

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here