Dlaczego warto pójść na studia wojskowe

0
1480
Dlaczego warto pójść na studia wojskowe

Marzenie małego chłopca z dzieciństwa o byciu żołnierzem, można z powodzeniem przekształcić w coś całkiem rzeczywistego, już w dorosłym życiu. Dzisiejsze uczelnie oferują szeroki wachlarz możliwości pod tym względem. Kończąc studia wojskowe, studenci otrzymują tytuł magistra oraz stopień oficera.
Ważne jest to, że w momencie kiedy absolwent kończy studia wojskowe, ma zagwarantowane miejsce pracy. Zostaje skierowany jako dowódca plutonu na pierwsze swoje służbowe stanowisko.

Z roku na rok, studia wojskowe cieszą się coraz większą popularnością. Głównie wśród mężczyzn ale i kobiety z coraz większym przekonaniem i zaangażowaniem oraz pełną świadomością, wybierają studia mundurowe.
Wiele uczelni tego typu oferują studentom świetne warunki do nauki, poprzez nowocześnie wyposażone aule, sale do ćwiczeń. Na terenach uczelni znajduję się między innymi bogata infrastruktura sportowa. Studenci mogą w ramach zajęć korzystać z hali sportowej, z kortów tenisowych, boisk do gier zespołowych, stadion lekkoatletyczny czy basen kryty. Oprócz tego, uczelnie wojskowe mogą posiadać ośrodek szkolenia jeździeckiego.

W ramach studiów, powstaje wiele sekcji zainteresowań, kół naukowych, które z powodzeniem i przyjemnością poszerzają i ułatwiają zdobyć wiedzę. Studenci mogą uczestniczyć także w wielu projektach badawczych. Ponad to mogą odbywać liczne staże, w tym te płatne. Dzięki zajęciom, mogą także rozwijać swoje pasje i zainteresowania. Wiele uczelni posiada doskonałe warunki, które umożliwiają uprawianie wspinaczki wysokogórskiej, narciarstwa, nurkowanie, krav maga, strzelanie paintballowe.

Między innymi Wyższa Szkoła Oficerska Wojsk Lądowych, potrafi realizować program Erasmus, dzięki to któremu programowi, studenci uczelni wojskowej mają możliwość skorzystać z wyjazdów zagranicznych. Obecnie studenci w ramach wymiany mogą wyjechać do Niemiec, Bułgarii, na Węgry, do Czech, na Słowację, do Turcji, na Litwę oraz na Cypr.

Studia wojskowe rządzą się swoimi prawami, dzięki czemu grono studentów może liczyć decydując się na nie, na bezpłatne zakwaterowanie, umundurowanie, wyżywienie, specjalistyczne przyrządy wojskowe, a także na miesięczne uposażenie, co znacznie podwyższa komfort odbywania tych konkretnie studiów. Większość uczelni, która zaprasza na studia wojskowe zapewnia także komplet podręczników, opiekę medyczną, a także bezpłatną możliwość korzystania z obiektów sportowo-rekreacyjnych.

Po ukończeniu studiów wojskowych, absolwent zostaje mianowany stopniem oficerskim – podporucznika. Ponad to, zyskuje niezbędne inne zaświadczenia umożliwiające wykonywanie służby. Później zostaje skierowany na stanowisko dowódcy plutonu, które to stanowisko jest jego pierwszym stanowiskiem służbowym.

Studia wojskowe warto wybrać, kiedy marzy się o pewnej przyszłości i posiada się konkretne uwarunkowania, niezbędną sprawność fizyczną oraz otwarty umysł, ale także należy posiadać takie cechy jak umiejętne zarządzanie ludźmi oraz umiejętność podporządkowywania się innym osobom. Wszystko to, sprawia że studia wojskowe może wybrać zarówno mężczyzna jak i kobieta.

novapr.pl

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here