Dlaczego warto sprawdzić Twój e-PIT?

0
1487
Dlaczego warto sprawdzić Twój e-PIT?

Nikt nie lubi się rozliczać z podatków. Zawsze było to czynnością żmudną, wymagającą trudnych obliczeń i rachunków. Większość osób korzystała z usług księgowości, w celu poprawnego wypełnienia swojego wniosku podatkowego. Wiązało się to z poniesieniem dodatkowych kosztów, bo przecież trzeba było opłacić księgową. Nie każdy także lubi, kiedy zagląda mu się w stan jego portfela – a na rozliczeniu rocznym było idealnie widać, kto ile pieniędzy w ubiegłym roku zarobił. Nadeszła jednak rewolucja jeśli chodzi o rozliczanie się z podatków.

Korzystając z oficjalnej rządowej witryny przejdziemy przez cały proces bez najmniejszych problemów. To ogromne ułatwienie i uproszczenie szczególnie dla osób, które miały trudności z rozliczaniem się. Dziś można już to robić bez pomocy osób trzecich, a nawet bez wychodzenia z domu.

Nowa usługa Twój e-PIT działa na terenie całego kraju i dotyczy każdego mieszkańca, który osiągnął pewien dochód w roku poprzedzającym. PIT-37 generuje się automatycznie, zgodnie z otrzymanymi przez urząd danymi na temat uzyskanych przychodów. Logując się na stronę ujrzymy swoje rozliczenie i będziemy mogli zobaczyć czy wszystko się zgadza. Okazać się może bowiem, że występują drobne, kosmetyczne błędy np. w naszych danych. To jeden z głównych powodów dlaczego warto sprawdzić Twój e-PIT. Pomoże to w przyszłości uniknąć podobnych pomyłek i sprawi, że zwrot z podatku otrzymamy bez zbędnych opóźnień. Rozliczając się wcześniej, za pomocą internetu i portalu podatkowego dostaniemy szybciej nasz zwrot podatku na konto, lub na wskazany przez nas adres. Warto zatwierdzić wszystkie dane wcześniej i jednym kliknięciem wysłać go do sprawdzenia przez osoby obsługujące stronę internetową.

Dzięki e-PIT będziemy mogli wpisać ręcznie także inne źródła dochodów, które nie zostały ujęte w rozliczeniu. To bardzo pomocna usługa, przeznaczona głównie dla osób, które nie są zatrudnione stale i często zmieniają swoją pracę. Dotyczy to także osób które prowadzą swój własny niewielki biznes. Skorzystanie z portalu otwiera nam także inną możliwość – jeśli posiadamy dzieci, a nasze zarobki mieszczą się w odpowiednich ‚widełkach”, będziemy mogli odliczyć sobie ulgę za uczącego się potomka. Podobnie sprawa ma się jeżeli chodzi o inne poniesione przez nas wydatki – np. na cele charytatywne. Je też możemy umieścić w odpowiedniej rubryce. Podsumowując – rozliczenie roczne PIT możemy już wykonywać za pomocą komputera i dostępu do internetu. Można to zrobić z dowolnego miejsca w kraju, wchodząc na stronę internetowa dotyczącą e-PITów.

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here