Dlaczego warto stosować serum Extentioniste?

0
1351
Dlaczego warto stosować serum Extentioniste?

Kobiety na całym świecie marzą o długich, mocnych i lśniących włosach. Każda kobieta ma swój sposób pielęgnacji, jednak niekiedy okazuje się, że nawet bardzo systematyczne dbanie o włosy nie przynosi należytych efektów. Dlaczego tak się dzieje? Kosmetyki mogą być źle dobrane, a wtedy nie dość, że nie pomogą odbudować struktury włosa, nie wzmocnią go, to jeszcze mogą obciążyć i negatywnie wpłynąć na jego stan. Niektóre kosmetyki opracowane z myślą o długich włosach mogą znacznie poprawić kondycję włosów i skóry głowy. Jednym z tych preparatów jest serum Extentioniste.

Serum Extentioniste – jak ono działa?

Serum to ogólne określenie służące do nazywania kosmetyków o wyjątkowej, innej niż kremy, maski i odżywki konsystencji oraz zwiększonym stężeniu składników aktywnych. Serum Extentioniste to preparat wzmacniający, który aktywuje bardziej intensywny wzrost włosów i sprawia, że już od nasady są mocniejsze i bardziej lśniące. Oprócz tego sprawia, że poprawie ulega kondycja struktury wewnętrznej włosów – stają się grubsze, jednak nie cięższe – formuła tego serum nie obciąża włosów i nie ujmuje im objętości. Efekty, jakie przyniesie stosowanie serum Extentioniste, to zmniejszenie łamliwości włosów i znaczne ich wygładzenie, dzięki czemu doskonale będą prezentować się w każdej fryzurze. Głównymi składnikami serum są ceramidy, które zapobiegają ucieczce wody z wnętrza włosa, a więc przyczyniają się do utrzymania odpowiedniego nawilżenia i gładkości. Drugi ważny składnik to kwas maleinowy wnikający we włókna włosów i domykający ich łuski, dzięki czemu wygładza i wzmacnia je, a także zapobiega rozdwajaniu się końcówek.

Jak stosować serum Extentioniste?

Każdy kosmetyk, aby zaczął przynosić efekty, należy stosować regularnie i zgodnie z zaleceniami. Nie inaczej jest z serum Extentioniste – zaleca się stosować je 2 lub 3 razy w tygodniu. Ten preparat, jak to zwykle bywa w przypadku serum, znajduje się w małej buteleczce z pipetą – to właśnie ona służy do odpowiedniego odmierzania dozy kosmetyku – jednorazowo powinno wykorzystać się ok. 2 pełnych pipet. Zaleca się stosowanie serum w połączeniu z innymi kosmetykami z tej serii. Serum należy rozprowadzić na dłoniach, po czym wmasować w skórę całej głowy i włosy. Ten rytuał należy powtarzać i w zależności od nastroju można nadać mu inny charakter – wmasowując serum powoli, zrelaksujemy się i wyciszymy, natomiast szybko i energicznie – pobudzimy i dodamy sił. Serum Extentioniste warto stosować szczególnie w przypadku zapuszczania włosów długich, które potrzebują wzmocnienia. Długie włosy są obciążone i narażone na negatywne działania wysokiej temperatury, która jest wykorzystywana przy ich stylizacji. Należy dbać o to, by włosy były zdrowe i piękne – stanowią najlepszą ozdobę każdej kobiety.

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here