Do jakiego wnętrza obrazy w stylu Street Art?

0
1131

Street Art to bardzo popularny styl w sztuce. Kojarzymy go najczęściej z miejskimi muralami. Może jednak zagościć również w naszych domach i mieszkaniach. Osoby, urządzające wnętrza, coraz chętniej sięgają po obrazy, malowane w tym stylu. W jakim wnętrzu sprawdzą się one najlepiej?

Street Art – na pograniczu sztuki i wandalizmu

Pojęcie Street Artu jest stosunkowo nowe. Do języka sztuki weszło bowiem pod koniec XX wieku. Początkowo było owiane złą sławą i łączono je bezpośrednio z różnymi aktami wandalizmu i niszczenia mienia publicznego. Dopiero z czasem zaczęto patrzeć na Street Art jak na dziedzinę sztuki. Najczęściej Street Art łączy się z graffiti, ale to tylko jeden z rodzajów aktywności artystów street artowych. Współcześnie styl ten obecny jest nie tylko w przestrzeni miejskiej, ale wkracza również „na salony”. Coraz częściej decydujemy się na umieszczenie takich street artowych elementów we własnym domu lub mieszkaniu. Niewątpliwie nadaje on charakteru i wyrazistości danemu wnętrzu.

Obrazy w stylu Street Art

Obrazy w stylu Street Art to w zdecydowanej większości przeniesienie graffiti na płótno. Będą one zatem sprawiały wrażenie, jakby malowane były nie pędzlem i farbą, ale sprayem w puszce. Obrazy street artowe bazują również na intensywnych barwach. Krwista czerwień, cytrynowy żółty, ognisty pomarańczowy albo trawiasty zielony, to najczęściej wykorzystywane kolory. Czasem obrazy w stylu Street Art bazują tylko na kolorze, a czasem łączy się je również z szarościami, bielą i czernią.   Takie obrazy mają też często mocny przekaz. Niejednokrotnie jest on wskazany wprost, poprzez sugestywny napis lub hasło.

Obrazy Street Art – do jakiego wnętrza?

W jakim wnętrzu obrazy w stylu Street Art sprawdzą się zatem najlepiej? Najczęściej wykorzystuje się je do nowoczesnych pomieszczeń, pełnych designerskich aranżacji. Doskonale sprawdzą się w loftach, które mają nieco przemysłowy i surowy charakter. Świetnie jest też zestawić je z cegłą w różnych wariantach kolorystycznych. W ten sposób aranżacja stanie się pełna i wykończona. Warto jednak podkreślić, że Street Art bezpośrednio łączy się z młodością. Obrazy w tym stylu będą zatem idealnym dodatkiem do mieszkania młodego singla, a już niekoniecznie do wiejskiego domu babci.

Gdzie kupić obrazy w stylu Street Art?

Obrazy w stylu Street Art znajdziemy w różnych galeriach. Polecamy nie tylko te stacjonarne, ale również internetowe. Znajdziemy w nich bowiem ogromny wybór i dobierzemy wariant kolorystyczny, idealnie wpasowujący się w nasze wnętrze.

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here